Justyna Steczkowska, Luna

i

Autor: AKPA

EUROWIZJA 2024

Justyna Steczkowska nie jedzie na Eurowizję 2024. Jednym punktem przegrała z Luną!

2024-02-19 10:00

Justyna Steczkowską była faworytką wielu osób, jeśli chodzi o reprezentowanie naszego kraju na Eurowizji 2024. Ku zaskoczeniu jej fanów nie została wybrana na reprezentantkę Polski i przegrała jednym punktem z Luną. Kim jest artystka, która w maju pojedzie na 68. Konkurs Piosenki Eurowizji? To ona zaśpiewa numer "The Tower".

Luna reprezentantką Polski na Eurowizji 2024. Poniedziałek 19 lutego okazał się być dla Luny bardzo szczęśliwy. To właśnie ona pojawiła się na żywo w Pytaniu na Śniadanie i została ogłoszona jako reprezentantka naszego kraju na 68. Konkursie Piosenki Eurowizji, który w tym roku odbywa się w Szwecji. Luna miała wielu konkurentów, jednak to ona została numerem jeden i już zaczyna prężne przygotowania do wielkiego konkursu, który od zawsze był jej marzeniem. Luna startowała w preselekcjach z piosenką "The Tower", a wraz z nią między innymi Marcin Maciejczak z którym kilka lat temu współpracowała, Krystyna Prońko, Daria, bryska i Maciej Musiałowski, a także Justyna Steczkowska. Polska artystka zgłosiła się do preselekcji z piosenką "WITCH-ER Tarohoro" i była bardzo wysoko notowana. Fani czuli, że to ona pojedzie w maju do Szwecji, jednak pokazało się, że w preselekcjach przegrała z Luną jednym punktem.

Luna zachwyciła pięciu członków Komisji Konkursowej, którzy wybrali jej utwór spośród 212 zgłoszonych propozycji. To właśnie oni po przesłuchaniu wszystkich piosenek przeznaczali dziesięciu faworytom punkty od 1 do 10. Luna otrzymała ich łącznie 34 i zajęła pierwsze miejsce. Na drugim miejscu z 33 punktami znalazła się Justyna Steczkowska, zaś na trzecim miejscu z wynikiem 23 punkty zajęły piosenki "Jesień - Tańcuj" w wykonaniu Kayah i zespołu Dagadana oraz "Midnight dreamer" w wykonaniu Marcina Maciejczaka. ​ 

ZOBACZ TAKŻE: Syn Justyny Steczkowskiej to prawdziwy przystojniak. Fanki wzdychają na jego widok!

Luna o zgłoszeniach eurowizyjnych | Eska reacts

Kim jest Luna?

Wiadomo już kto pojedzie na Eurowizję 2024 z Polski. Reprezentantką naszego kraju została Luna, która w maju będzie reprezentować nas z piosenką "The Tower". Kim jest Luna? Zastanawiają się dziś wszyscy. To młoda artystka z wielkim potencjałem! Tak naprawdę nazywa się Aleksandra Katarzyna Wielgomas i ma 24 lata. Udział w konkursie Eurowizji to jej marzenie z dziecięcych lat i właśnie się spełniło. Luna zadebiutowała oficjalnie w 2020 roku. Zagrała telewizyjny koncert podczas 28. finału WOŚP, wydała singiel "Zgaś", który spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem i został wyróżniony na listach najlepszych polskich piosenek 2020 roku. Rok później wydała singiel w duecie z Marcinem Maciejczakiem "Nie proszę o więcej", do którego powstał także teledysk.

ZOBACZ TAKŻE: Luna jedzie na Eurowizję 2024! Ta wpadka zdradziła wyniki preselekcji

Eurowizja 2024 - DATA, MIASTO

Kiedy jest Eurowizja 2024? Luna z piosenką "The Tower" już w maju zawita w Szwecji. 68. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się tym razem w obiekcie sportowo-widowiskowym Malmö Arena. Wszystko przez ubiegłoroczne zwycięstwo Loreen z piosenką "Tattoo". Półfinały Eurowizji 2024 zorganizowane zostaną 7 i 9 maja, natomiast zwycięzcę poznamy podczas wielkiego finału 11.05.2024.