Od wyboru zależą finanse Twojej firmy!

i

Autor: WOJCIECH ARTYNIEW / SE / EAST NEWS Od wyboru zależą finanse Twojej firmy!

e-PIT 2022 - od kiedy? Gdzie i jak się zalogować?

2022-02-15 10:25

Rozliczenie się z Urzędem Skarbowym nie jest prostą sprawą. Część z nas próbuje wypełnić deklarację podatkową samemu, ale większość korzysta jednak z pomocy księgowych, bądź osób, które potrafią to sprawnie i prawidłowo zrobić. Prawdziwym ułatwieniem dla każdego, kto nie jest biegły w składaniu PIT-ów jest złożenie deklaracji przez internet. Jak to zrobić? Gdzie się zalogować? Podpowiadamy!

Spis treści

  1. e-PIT 2022 - od kiedy?
  2. e-PIT 2022 - gdzie i jak się zalogować?

e-PIT 2022 - od kiedy? Gdzie i jak się zalogować? Te dwa pytania są bardzo często wyszukiwane w Google. Nic w tym dziwnego. Większość z nas chce jak najszybciej złożyć deklarację podatkową, dlatego że im szybkiej to uczynimy, tym szybciej dostaniemy zwrot podatku na konto bankowe. Ale co ważne do momentu zaakceptowania przez dany urząd skarbowy PIT-a możemy dokonywać korekt. Musimy pamiętać również, że jeżeli w formularzu wyjdzie nam dopłata, mamy również ograniczony czas na zapłatę. Dlatego sporo osób decyduje się na złożenie PIT-a w ostatnim momencie.

Rozkosz od Julii Wieniawy na Walentynki. W teledysku pozwoliła sobie na nieco więcej!

ESKA XD #042 - BATMAN, EUROWIZJA, MIŁOŚĆ, SAMOCHODY

e-PIT 2022 - od kiedy?

Twój e-PIT z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. W 2020 roku 18.3 miliona elektronicznych deklaracji została złożona przez e-PIT. W 2021 roku liczba ta wzrosła do 19.6 miliona. Od kiedy zatem można składać zeznanie podatkowe za 2021 rok? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Tak możliwość istnieje od wtorku, 15 lutego 2022 roku.

e-PIT 2022 - gdzie i jak się zalogować?

Dostęp do usługi Twój e-PIT jest bardzo prosty, ale jest możliwy wyłącznie przez e-Urząd Skarbowy. Wystarczy zalogować się na stronie podatki.gov.pl za pomogą na przykład Profilu Zaufanego, e-Dowodu, bankowość elektroniczną lub aplikacji mObywatel.

Kiedy będzie ciepło 2022? Kiedy przyjdzie wiosna?

Ale to nie jedyna opcja. Do samej usługi Twój e-PIT zalogować się danymi podatkowymi. Wystarczy podać:

  • PESEL, lub NIP i datę urodzenia
  • kwotę przychodu z rozliczenia za 2020 roku
  • kwotę przychodu z jednej z informacji od płatników za 2021 rok
Sonda
Czy złożyłeś PIT-2?
Źródło: e-PIT 2022 - od kiedy? Gdzie i jak się zalogować?