Krzysztof Cugowski, Grzegorz Markowski

i

Autor: AKPA

QUIZ

Budka Suflera czy Perfect? Sprawdź czy rozpoznasz kto śpiewa "Nie płacz Ewka", a kto "Jolka, Jolka pamiętasz"

2024-06-20 8:10

Na przestrzeni lat Budka Suflera i zespół Perfect wylansowali wiele hitów. "Jolka, Jolka pamiętasz", "Nie płacz Ewka", czy też "Niepokonani" - to kawałki, które wypłynęły spod ich skrzydeł. Czy wiesz do kogo należy dany kawałek? Jeśli jesteś fanem Budki Suflera i Perfectu z pewnością poradzisz sobie z naszym quizem!

Budka Suflera i Perfect to jedne z najpopularniejszych zespołów rockowych w Polsce. Od lat te dwa zespoły cieszą się nie tylko kawałkami, które szybko okrzyknięto hitami i cały czas grane są w rozgłośniach radiowych, ale także publicznością wypełnioną po brzegi na koncertach. Budka Suflera powstała w 1974 roku w Lublinie przez Krzysztofa Cugowskiego i Romualda Lipkę, natomiast zespół Perfect założony został na przełomie 1977 i 1978 roku w Warszawie. Co ciekawe za oficjalny start działalności grupy przyjmuje się rok 1980 kiedy to do współzałożycieli zespołu - Zbigniewa Hołdysa i Zdzisława Zawadzkiego dołączyli: perkusista Piotr Szkudelski, gitarzysta Ryszard Sygitowicz i wokalista Grzegorz Markowski. Z okresu największej popularności zespołów powstały kawałki takie jak "Nie płacz Ewka", "Jolka, Jolka pamiętasz", "Chcemy być sobą", czy też "Bal wszystkich świętych".

ZOBACZ TAKŻE: Tym gwiazdom nie wyszedł własny biznes. Niektórzy popadli w długi

Tak w młodości wyglądał Piotr Cugowski. Inspirował się Michałem Wiśniewskim?

QUIZ: Budka Suflera czy Perfect?

Sprawdzamy wiedzę polskiego rocka. Czy wiesz do kogo należy dany kawałek? Kto śpiewał "Nie płacz Ewka", a kto "Jolka, Jolka pamiętasz"? Te hity zna każdy, jednak łatwo się pomylić, kto je wykonuje. W ramach rozrywki przygotowaliśmy quiz dla naszych czytelników, w którym trzeba dopasować do tytułu piosenki zespół. Do dzieła!

ZOBACZ TAKŻE: Tak kiedyś wyglądał Rafał Brzozowski. Urok pozostał, a Polki wciąż do niego wzdychają!

Budka Suflera czy Perfect? Zgadnij czyja to piosenka

Pytanie 1 z 10
Kto śpiewa kawałek "Bal wszystkich świętych"?