śniadanie

i

Autor: canva

ŚNIADANIE WAŻNA RZECZ

O tej godzinie należy jeść śniadanie. To najlepsza pora dla Twojego organizmu

2024-04-24 10:33

Śniadanie, jak mówi znane przysłowie, to najważniejszy posiłek dnia. Wielu z nas każdego ranka zadaje sobie pytanie o godzinę jego spożycia. Czy istnieje idealny moment na śniadanie? Odpowiadamy, o której godzinie najlepiej zjeść pierwszy posiłek. Według ekspertów i przeprowadzonych badań, ta godzina to najlepsza pora dla organizmu.

O której godzinie powinno się jeść śniadanie? Takie pytanie pojawia się w głowie co drugiej osoby. Nie od dziś wiadomo, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Nie dość, że dostarcza organizmowi niezbędną energię do efektywnego działania, zapobiega podjadaniu, to jeszcze może poprawiać humor. Przyznajmy szczerze, gdy w brzuchu pustka i burczenie, pojawia się grymas na twarzy i złość. Aby temu zapobiec, warto zjeść odżywcze śniadanie. Wielu z nas robi błąd jeśli chodzi o pierwszy posiłek. Często serwujemy sobie na pusty żołądek kawę i wybiegamy z domu do pracy. To błąd, który może odbić się na naszym zdrowiu, a szczególnie może zapoczątkować lub nasilić choroby sercowo-naczyniowe.

SEX NA PIERWSZEJ RANDCE? CZYLI JAK PODRYWAJĄ POLACY? | WYWIADEX Radio ESKA

Jedz śniadanie o tej godzinie, a Twój organizm Ci za to podziękuje

O której godzinie najlepiej jeść śniadanie? Spożywanie posiłku z rana wpływa pozytywnie na pracę serca, jednak ważne jest, by nie jeść go za późno. Zdaniem ekspertów wynika, że pierwszy posiłek powinien być zjadany dość wcześnie, między 7 a 9 rano, a najlepiej dokładnie o godzinie 7:11. Według ekspertów osoby, które regularnie jedzą śniadanie, mają niższy poziom glukozy we krwi, rzadziej chorują na nadciśnienie, cukrzycę i choroby serca. Pomijanie pierwszego posiłku może prowadzić do nieprawidłowej wrażliwości na insulinę oraz podwyższenia poziomu cholesterolu.

Ważne jest także to, co jemy na śniadanie. Pierwszy posiłek powinien być oparty o produkty białkowo-tłuszczowe. Śniadanie powinno być źródłem pełnowartościowego białka, ale także węglowodanów złożonych i błonnika pod postacią warzyw i owoców. 

Sonda
Co lubisz jeść na śniadanie?