pączki

i

Autor: pixabay.com

QUIZ

Jakim pączkiem jesteś? QUIZ na Tłusty Czwartek prawdę Ci powie

2024-02-08 8:20

Tłusty Czwartek to idealna okazja do zjedzenia słodkich wypieków, ale także dzień w którym możesz rozwiązać quiz i dowiedzieć się - jakim pączkiem jesteś! Tradycyjna konfitura, pączek z dziurką, a może wersja bezglutenowa, albo obsypana złotem jak u Kuby Wojewódzkiego? Rozwiąż quiz poniżej i dowiedz się, jakim pączkiem jesteś!

Tłusty Czwartek to najsłodsza data w kalendarzu, ponieważ tego dnia królują pączki, faworki, oponki i inne słodkości. Wszystko tego dnia ma "zero kalorii" i rozpieszcza nasze podniebienia. Czy wiesz skąd wziął się fenomen Tłustego Czwartku? Historia sięga pogaństwa, kiedy to świętowano odejście zimy i nadejście wiosny. Ucztowanie opierało się na jedzeniu tłustych potraw, przede wszystkim mięs oraz piciu wina, a zagryzką były pączki przygotowywane z ciasta chlebowego, które nadziewane słoniną. W obecnych czasach pączki jak wiadomo są słodkościami, a w piekarniach, cukierniach i sklepach, najczęściej spotykamy nadzienia takie jak: malina, róża, wiśnia, adwokat, czy też pistacja.

W związku z tym, że Tłusty Czwartek to słodka data, która wywołuje uśmiech na buziach, przygotowaliśmy quiz, w którym można sprawdzić jakim pączkiem jesteś? Dobra zabawa gwarantowana!

Jakim pączkiem jestes? QUIZ na Tłusty Czwartek

Pytanie 1 z 8
W Tłusty Czwartek objadam się...
Jak często mówisz mamie, że ją kochasz? | WYWIADEX Radio ESKA Iza Zabielska