Lato to czas świeżych warzyw, które kuszą nas swoimi kolorami, smakami i wartościami odżywczymi. Na polskich stołach królują w tym okresie różnorodne warzywa, które stanowią doskonałą bazę do wielu potraw. Bób, cukinia, ogórki, pomidory, sałata, rzodkiewka i żółta fasolka szparagowa, którą można nie tylko kupić w sklepie i na bazarze, ale też wyhodować we własnym ogrodzie. Żółta fasolka szparagowa to prawdziwy skarb lata. Jej delikatny smak i chrupiąca konsystencja sprawiają, że jest uwielbiana przez wielu. Fasolka ta jest bogata w błonnik, witaminę C, K oraz foliany, co czyni ją doskonałym wyborem dla osób dbających o zdrową dietę, a dodatkowo jest niskokaloryczna. Ponadto, zawiera liczne przeciwutleniacze, które pomagają w walce z wolnymi rodnikami, wspierając tym samym nasz układ odpornościowy.
ZOBACZ TAKŻE: Jak długo gotuje się fasolka szparagowa? Wszystko co warto wiedzieć o gotowaniu żółtej fasolki
Przepis na żółtą fasolkę szparagową z bułką tartą
Jak zrobić bułkę tartą do fasolki szparagowej? Tak naprawdę nie ma nic prostszego. Wystarczy na patelni rozpuścić masło, a gdy się sklaruje zdjąć zbędną pianę. Następne należy dodać bułkę tartą i smażyć, ciągle mieszając, aż bułka będzie złocista i chrupiąca. Warto doprawić ją solą, a następnie dodać ugotowaną wcześniej fasolkę, dokładnie wymieszać i jeszcze przez chwilę podsmażyć. Niektórzy dodają do bułki tartej także dwa rozgniecione ząbki czosnku, co jeszcze bardziej podkręca smak.
Warto wiedzieć, że żółta fasolka szparagowa wymaga krótszego przygotowania. W pierwszej kolejności należy doprowadzić wodę do wrzenia, posolić ją (niektórzy dodają też cukier) i następnie gotować do 15 minut, sprawdzając widelcem po 10 minutach miękkość warzywa.
Polecany artykuł: