Świeży koperek nie tylko cieszy oko, ale przede wszystkim smakuje wyśmienicie i podkręca smak potraw. Jak go przechowywać? Wstawienie pęczka kopru do szklanki z zimną wodą nie wystarczy, ponieważ następnego dnia nie dość, że zioło zacznie nam więdnąć, to jeszcze łodygi mogą zacząć gnić. Koperek jest ziołem używanym w kuchni na całym świecie. Jego charakterystyczny smak i aromat dodają potrawom świeżości, a zawarte w nim witaminy i minerały potrafią poradzić sobie z wieloma problemami. Koperek bogaty jest między innymi w witaminę C, wapń, żelazo, magnez oraz przeciwutleniacze. Jak przechowywać koperek, aby był długo świeży? Niezależnie od tego, jaką metodę przechowania kopru wybierzemy w pierwszej kolejności trzeba go dobrze umyć i wysuszyć, aby podczas kojenia nie przyklejał się do noża, ani do rąk.
ZOBACZ TAKŻE: Jak zrobić bułkę tartą do fasolki szparagowej? Z tego przepisu wychodzi pyszne danie
Jak przechowywać koperek?
Nie ma lepszego sposobu na przechowywanie koperku, niż ten. Jest to bardzo ważne, ponieważ aby koperek zachował swoje właściwości smakowe i zdrowotne, ważne jest jego odpowiednie przechowywanie. Większość osób kroi koperek i mrozi w plastikowych pudełeczkach, by mieć zapasy na zimę. Jeszcze inni konserwują koperek w soli w słoiczkach i umieszczają w lodówce. Jest jednak inny sposób, dzięki któremu koperek, czy natka pietruszki będą świeże naprawdę długo.
Jeśli chcesz, aby twój koperek zachował świeżość nawet do kilku tygodni - wypróbuj triku ze słoikiem. Przygotuj sobie nie tylko świeży koper, ale także mały słoiczek z wodą w którym umieścisz zioła tak, aby końcówki łodyg były zanurzone w wodzie. Następnie większym słoikiem przykryj mniejszy słoik z koprem (nakryj go), zakręć pokrywką i wstaw do lodówki. Dokładną instrukcję jak przechowywać koperek żeby był długo świeży znajdziecie w filmiku poniżej.
Polecany artykuł: