frytki

i

Autor: canva

słona przekąska

13 lipca to Międzynarodowy Dzień Frytek. Jak zrobić zdrowe frytki w domu?

2024-07-10 14:39

Miłośniku ziemniaków, zaznacz tę datę w swoim kalendarzu! Już 13 lipca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Frytek – święto dedykowane jednej z najbardziej uwielbianych przekąsek świata. Od klasycznych frytek, po belgijskie i zakręcone aż do łódeczek – na pewno zaspokoją one apetyt i przyniosą radość każdemu! Lidl Polska dla wszystkich fanów tej wytrawnej przekąski przygotował specjalną ofertę. Od 11 lipca w sklepach sieci będą dostępne produkty, przy pomocy których przygotujemy pyszne, domowe frytki!

Złociste słupki ziemniaka zyskały niepodważalny status globalnego przysmaku. Są jednym z najbardziej popularnych i najczęściej spożywanych produktów ziemniaczanych na świecie,a w ciągu ostatniego roku mówi się o nich nawet 5,39% częściej. Największe zapotrzebowanie konsumentów na te smażone przysmaki widać wśród miłośników przekąsek, zwłaszcza osób na dietach bezmięsnych. Frytki zyskują coraz większą rzeszę fanów, którzy uznają je za idealny snack na wiele okazji, co dowodzi, że są niezwykle uniwersalne.

Najlepiej smakuje w domu!

Ludzie na całym świecie kochają frytki za ich smak i różnorodność, dlatego warto mieć możliwość przygotowania ich w domowym zaciszu. Już 11 lipca w sklepach Lidl Polska będzie można kupić frytkownicę beztłuszczową AirFryer, którą z aplikacją Lidl Plus dostaniemy 80 zł taniej (169 zł/szt.) Dzięki 8 różnym programom, takim jak pieczenie, smażenie i grillowanie – w urządzeniu, oprócz pieczonych ziemniaczków, przygotujemy również swoje ulubione posiłki w lżejszej odsłonie! Dodatkowo, w ofercie znajdą się akcesoria kuchenne, takie jak pojemniki do przechowywania żywności oraz obieraczki do owoców i warzyw – wszystko za 9,99 zł/szt. A jeśli po przygotowaniu posiłku zostanie coś, co musimy przechować, idealnym rozwiązaniem będzie zestaw 5 emaliowanych pojemników z pokrywkami (29,99 zł/zestaw).

Dietetyczna PIZZA, FRYTKI I SUSHI [HIT] | ESKA XD - Fit vlog #60

Skąd ta popularność frytek?

Frytki przekroczyły granice geograficzne i kulturowe, stając się dodatkiem w kuchniach na całym świecie. Niezależnie od tego, czy wolimy złociste i chrupiące, czy miękkie i pikantne – w każdym kraju będą one przygotowane na swój własny, unikatowy sposób. Lidl Polska zachęca do celebracji Międzynarodowego Dnia Frytek i odwiedzenia specjalnej zakładki na stronie Kuchnia Lidla! Na stronie znajdziemy szeroką gamę przepisów na różnorodne frytki i dania z ziemniaków. Dla tych, którzy preferują klasyczne rozwiązania, dostępne są przepisy na tradycyjne frytki podawane z sosem serowym. Dla poszukiwaczy nowych smaków i zdrowszych alternatyw, Kuchnia Lidla proponuje frytki z batatów. Natomiast Ci, którzy lubią bardziej wyraziste odsłony i amerykański styl, również znajdą coś dla siebie – frytki z marynatą BBQ.

materiał prasowy Lidl

Sonda
13 VII - Dzień Frytek