Samorząd Kleczewa będzie sprzedawać węgiel

i

Autor: Arleta Janiak

Samorząd Kleczewa będzie handlował węglem

2022-10-12 20:14

Pomysł handlu węglem przez gminy budzi wiele wątpliwości i pod wieloma względami może narazić samorządy na straty. Ale co mają zrobić np. starsi mieszkańcy, którzy nie są w stanie sami szukać po całym kraju opału. To głównie dlatego burmistrz Kleczewa zgodził się na to by gmina zaczęła węglem handlować.

Zorganizowanie sprzedaży węgla to dla gminy ogromny problem. Jak podkreśla Mariusz Musiałowski Burmistrz Kleczewa, zgodził się tylko dlatego, by ułatwić życie mieszkańców, którym opału nie udało się jeszcze kupić. 

Będziemy się starali przynajmniej ten węgiel dystrybuować tutaj, wśród naszych mieszkańców za pośrednictwem Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, ale mając z tyłu głowy i takie przeświadczenie, że właśnie otwieram nieuczciwą konkurencję dla tych wszystkich składów węgla, które tutaj działają. Ja wiem, że kilka osób przeze mnie robotę może stracić.

Także cena za tonę węgla sprzedawanego w gminie nie będzie konkurencyjna. Według szacunków ma wynieść prawie 3 tysiące złotych. Kolejne pytanie, skąd będzie ten węgiel sprowadzony...

Zainteresowani kupnem węgla w gminie  będą mogli kontaktować się w tej sprawie z urzędem miasta i gminy w Kleczewie.

Zamówimy węgiel, a tak naprawdę nie wiadomo co do nas przyjedzie.  Słyszymy, że często jest to błocko takie . No więc na początek zamówimy  jeden transport, to jest 25 ton i zobaczymy co do nas przyjedzie. Bo kto będzie odpowiadał, za powiedzmy niegospodarność wójta, burmistrza, jeżeli mieszkańcy od nas tego węgla nie kupią. Na co nam ten węgiel, co ja z nim później zrobię?