mapa zagrożeń

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Krajowa Mapa Zagrożeń - tutaj możesz zaznaczyć miejsce niebezpieczne

2022-10-02 22:15

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to nic innego jak interaktywne rozwiązanie, które ma zapewnić wszystkim mieszkańcom łatwy kontakt ze służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo. Jest to narzędzie realizowane przez Policję od września 2016 roku. Jej podstawową ideą jest podniesienie poczucia bezpieczeństwa wśród obywateli.

Ponad dziewięć tysięcy punktów zostało oznaczonych w powiecie konińskim jako niebezpieczne. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to internetowe narzędzie, które pozwala na to, by całkowicie anonimowo wskazać policjantom miejsca, w których dochodzi do łamania prawa.

Chcemy to miejsce oznaczyć, wskazujemy takie miejsce na Krajowej Mapie Zagrożeń, otwiera nam się cała mapa Polski. Znajdujemy swój region, wybieramy sobie dane zagrożenie dostępne na liście, oznaczamy w danym punkcie, gdzie do tego zagrożenia dochodzi. Dodatkowo możemy do niego dodać opis precyzując to zagrożenie żebyśmy wiedzieli z jakim zagrożeniem mamy do czynienia.

Powiedział rzecznik konińskiej policji Sebastian Wiśniewski, i dodał, że każdy z tych oznaczonych punktów sprawdzany jest przez mundurowych kilka razy.

Zgłoszeń jest sporo, od wałęsających się psów po uszkodzenie i dewastację mienia, złe oznakowanie infrastruktury drogowej. Tak naprawdę katalog jest spory. Jeśli jest zagrożenie, które nie występuje można je oznaczyć jest tam również zagrożenie podpisane jako inne.

Zgłoszenia niebezpiecznych miejsc można dokonywać zarówno przez stronę internetową jak również aplikację dostępną zarówno na telefony z systemem Android jak również na iPhony.