KGW Mniszki

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Konkurs kulinarny polsko-ukraiński rozstrzygnięty

2022-09-30 14:40

Barszcz ukraiński, pielmieni, bigos i ciasto drożdżowe – to potrawy, które walczyły o miano najsmaczniejszych podczas finału polsko-ukraińskiego konkursu zorganizowanego przez Bank Żywności w Koninie.

Zwycięski barszcz ukraiński ugotowały wspólnie z Ukrainkami kobiety z Mniszek. Kulinarny konkurs polsko-ukraiński zorganizowany przez koniński Bank Żywności został rozstrzygnięty.

Dwie kultury, dwa różne światy, ale w jedno się połączyły czyli cząstkę polskiej kultury i cząstkę z ukraińskiej i to jest najfajniejsze, że potrafimy odnaleźć te smaki. Kultura słowa to jest właśnie wyrażona w tych smakach, że każdy region to ludzie, którzy tworzą historię. My tworzymy dzisiaj na nowo historię.

Powiedziała przewodnicząca KGW w Mniszkach Renata Kubacka, i dodała, że korzyść ze wspólnego gotowania miały zarówno kobiety z Ukrainy jak i z Mniszek. Dzięki temu mogły zapoznać się z tradycjami kulinarnymi, ale również wymienić się tajnikami jakie stosują w kuchni.

Każda gospodyni z Ukrainy gotuje inaczej, każda ma swoje sekrety albo nawet każde województwo też ma swój przepis, różny, ale smakuje jednakowo.

Powiedziała Olga z Kijowa. Uczestniczki konkursu otrzymały upominki, natomiast autorki zwycięskich potraw pojadą na wycieczkę i to tam, gdzie będą chciały.