ekoracownia

i

Autor: Emilia Czerniejewska

Ekopracownia powstała w Szkole Podstawowej w Żychlinie

2024-03-19 16:17

Superszybki tor samochodzików, napędzany przy pomocy prądnicy czy elektryczne rowery, z takich pomocy naukowych, korzystają żychlińscy uczniowie. Tych nowinek jest więcej.

Ekopracownia powstała w Szkole Podstawowej w Żychlinie. Na otwarcie takiej klasy Podstawówka wywalczyła 80 tysięcy złotych. Dzięki temu, bogato wyposażone stanowiska naukowe, czekają na uczniów.

Uczniowie mogą sobie zbudować samochód, który jest napędzany wodą i poznać jak ten silnik mógłby działać, gdyby samochody jeździły  na wodę. Jak jest zbudowany wiatrak, jak to działa, że on działa i że produkuje tą energię.

Powiedziała nam Patrycja Szymczak, pomysłodawczyni stworzenia ekopracowni w Szkole Podstawowej w Żychlinie i dodała, że teraz uczniowie, będą mogli poczuć się jak chemicy czy fizycy. Co najważniejsze zdobędą wiedzę o odnawialnych źródłach energii.

Bardzo mi się podoba ze względu na to, że dalej możemy się rozwijać, że mamy nowe możliwości i wiele możemy nauczyć się w niej. Przedstawiamy różne doświadczenia, energię wiatrową, energię wodną i podobne rzeczy robimy.

Powiedziała nam Marysia uczennica Szkoły Podstawowej w Żychlinie.Warto dodać, że z ekopracowni mogą również korzystać młodzi z poza szkoły. Szczegóły wizyty, wcześniej, trzeba ustalić z dyrekcją placówki.