Defibrylator AED już w Brzeźnie

2026-06-25 12:54

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Brzeźnie dołączyła do ogólnopolskiego programu „SerceBije w Szkole” i dzięki zbiórce udało się zakupić AED. Urządzenie jest dostępne całodobowo, nie tylko dla uczniów i pracowników szkoły, ale dla całej lokalnej społeczności. Jego posiadanie może okazać się kluczowe w sytuacji nagłego zatrzymania krążenia.

szkołą
Autor: Archiwum prywatne

Defibrylator AED ma już Brzeźno. Zamontowano go na budynku Szkoły Podstawowej. Teraz mieszkańcy mogą czuć się bezpieczniej.

Zadbaliśmy też o to, żeby był okamerowany, tak, żeby ten dla mieszkańców mógł jak najdłużej posłużyć.

Mówiła Jolanta Wójcik-Bednarz, dyrektorka Szkoły Podstawowej w Brzeźnie. Dodatkowo dostęp do AED będzie ułatwiony tym, ze jedna z furtek będzie na stałe otwarta.