deska do krojenia

i

Autor: pixabay.com

JAK NOWA

Zadbaj o swoją drewnianą deskę do krojenia. Tym sposobem porządnie ją odświeżysz

2024-04-26 13:51

Drewniane deski do krojenia są nie tylko funkcjonalnymi narzędziami kuchennymi, ale także pięknymi elementami wyposażenia, które dodają uroku każdej kuchni. Aby zachować ich piękno i zapewnić bezpieczeństwo żywności, konieczne jest odpowiednie dbanie. Czy wiesz, że desek drewnianych nie powinno wkładać się do zmywarki i myć płynem do naczyń? Oto kilka wskazówek, jak właściwie zadbać o drewnianą deskę do krojenia.

Jak zdezynfekować drewnianą deskę do krojenia? Regularne czyszczenie drewnianej deski do krojenia jest kluczowe dla zapobiegania rozwoju bakterii i nieprzyjemnych zapachów. W końcu to na tej desce kroimy nie tylko warzywa i owoce, ale także kładziemy surowe mięso, by rozdrobnić je na mniejsze części. Co ciekawe, używając deski do krojenia, a w szczególności drewnianej samo zaimpregnowanie jej olejem na początku nie wystarczy. Ważne jest również dokładne mycie i dezynfekcja, która nie jest dla wszystkich taka oczywista. Jak więc czyścić drewnianą deskę do krojenia? Ten sposób jest naturalny i naprawdę bardzo skuteczny, ponieważ nie tylko czyści z brudu, ale także dezynfekuje!

ZOBACZ TAKŻE: Sałatka makaronowa z szynką to hit wśród Polaków. Zrobisz ją w mgnieniu oka!

"Taniec z gwiazdami". Wszystkie partnerki Rafała Maseraka. Z jedną połączył go płomienny romans

Mycie drewnianej deski naturalnymi sposobami

Jak umyć drewnianą deskę? Ten naturalny sposób działa cuda. Zapomnij o płynie do mycia naczyń, a już na pewno o wkładaniu deski do zmywarki. Oprócz tego należy unikać długiego moczenia produktu w wodzie, ponieważ może prowadzić może to do pękania i pleśnienia drewna. Jeśli chcesz w bezpieczny sposób zdezynfekować i wyczyścić deskę do krojenia użyj sody i cytryny. Wystarczy raz w tygodniu poddać deskę do krojenia takiemu zabiegowi, by cieszyć się jego świeżością. W tym celu delikatnie opłucz deskę wodą, następnie rozsyp sodę oczyszczoną i wyciśnij sok z jednej cytryny prosto na deskę. Następnie połówką cytryny intensywnie szoruj produkt, opłucz zimną wodą i osusz. Twoja deska będzie odświeżona i pozbawiona wszelkich bakterii i zarazków.

Jaką panią domu jesteś?

Pytanie 1 z 10
Mają przyjść do Ciebie goście, kiedy i w jaki sposób zaczynasz przygotowania?