piekarnik

i

Autor: pexels

niezawodny trik

Używam ten owoc do czyszczenia piekarnika. Działa cuda! Zapomnisz o środkach chemicznych

2024-05-16 13:04

Sprzątanie kuchni wymaga precyzji i dokładności. W końcu to właśnie w tym pomieszczeniu przygotowujemy jedzenie. Higiena jest bardzo ważna nie tylko na blacie, ale również w szufladach i sprzętach RTV. Jak czyścić piekarnik by brzydki zapach chemii nie zostawał w środku? Przestań go szorować i wypróbuj patent z cytryną.

Jak wyczyścić piekarnik, by nie pozostał na nim osad tłuszczu i brud? Higiena w kuchni jest bardzo ważna. W końcu to serce domu, gdzie przygotowuje się posiłki. Wiadomo, że tam gdzie jest czysto przyjemniej się funkcjonuje i wszystko o wiele lepiej smakuje. Porządek musi być zachowany nie tylko na blacie, ale także wewnątrz szafek, półek, a także w sprzętach RTV. Regularne czyszczenie zmywarki, mikrofali, a nawet odkamienianie czajnika sprawia, że kuchnia nie tylko lśni, ale także zachowujemy żywotność naszych sprzętów. Nie można zapomnieć także o czyszczeniu piekarnika. Czasami zwykła chemia nie wystarczy, ponieważ nie dość, że nie doczyści wszystkiego, to jeszcze zostawia w środku brzydki zapach.

ZOBACZ TAKŻE: Czy ogórka trzeba obierać ze skórki? Wielu z nas popełnia ten błąd

Amaretto | ESKA Luna Reacts Eurowizja short

Czyszczenia piekarnika cytryną

Odpuść chemię i inne detergenty, a do czyszczenia piekarnika zastosuj cytrynę! Jak to zrobić? Tłuszcz i spalone resztki jedzenia pójdą w zapomnienie. Do środka piekarnika wstaw naczynie żaroodporne i wlej do niego wrzącą wodę. Następnie dodaj dwie szklanki octu oraz jedną cytrynę pokrojoną w plasterki. Zamknij piekarnik, a w tym czasie para rozniesie składniki po wnętrzu piekarnika. Kiedy minie pół godziny otwórz piekarnik i przetrzyj go mokrą gąbką, a brud i tłuszcz zejdą od razu. Wiedziałeś o tym?

ZOBACZ TAKŻE: Użyj proszku do pieczenia pod prysznicem, a nie uwierzysz co się stanie! Ten trik pokocha każdy

Jaką panią domu jesteś?

Pytanie 1 z 10
Mają przyjść do Ciebie goście, kiedy i w jaki sposób zaczynasz przygotowania?