Moda i stylizacje

Urodzeni bogacze i elity. Styl old money to wielki hit! Czym się charakteryzuje?

2024-04-03 12:06

Old money inspirowany jest modą ludzi z wyższych sfer, których od urodzenia stać na ubrania z najwyższych półek. Styl ten charakteryzuje się niewymuszoną elegancją, prostymi fasonami, ponadczasowymi barwami, skromnymi dodatkami i przede wszystkim materiałami wysokiej jakości. Wiele osób zastanawia się, czy jest to ponadczasowa moda, czy po prostu sezonowy hit, o którym zapomnimy za kilka miesięcy.

Połączenie klasyki, szyku i elegancji - tak w skrócie można opisać styl old money. Jeśli lubisz ponadczasowe kroje, wyrafinowany szyk i neutralną paletę barw, z pewnością znakomicie wczujesz się w trend, który w ostatnim czasie zawładnął światem mody. To pewnego rodzaju hołd złożony klasyce, który wzbogacony został o eleganckie dodatki i akcesoria. Trend old money zwraca uwagę na jakość rzeczy ponad ich ilość. Zakupione ubrania i dodatki są często starannie wybierane, a wiele z nich to unikatowe przedmioty, które przetrwały próbę czasu lub są stylizowane tak, by wyglądały na nieco starsze. W tym stylu unika się nadmiaru ozdób i krzykliwych wzorów. Zamiast tego, kluczowe są subtelne akcenty i drobne, eleganckie detale, które dodają wyjątkowego charakteru.

Kasia Tusk kiedyś i dziś. Ikona stylu rozpoczynała od Tańca z gwiazdami!

Old Money - o co chodzi?

W dosłownym tłumaczeniu old money oznacza "stare pieniądze", a koncepcja trendu odnosi się do fortun, które przekazywane są z pokolenia na pokolenie. W tym stylu kluczowe są klasyczne kroje, jak np. marynarki, garnitury czy sukienki o prostych, ale eleganckich linii. Im niej widoczny logotyp i marka - tym lepiej. Tym razem nie chodzi o krzykliwe metki i chwalenie się tym, ile pieniędzy wydało się na poszczególne elementy garderoby, a jakość materiałów i to, by sam ich wygląd sugerował, że kosztowały pokaźną sumę. Idealnie wpisuje się w to takie tkaniny jak jedwab, kaszmir, satyna, len czy skóra. Co więcej, styl ten preferuje neutralne kolory, takie jak beże, brązy, granaty i biel. To spokojna paleta barw, która podkreśla subtelność i elegancję.