alergia

i

Autor: pixabay.com

KALENDARZ DLA ALERGIKÓW

Co pyli w kwietniu 2024? Zobacz dokładny kalendarz pylenia

2024-04-15 8:55

Wiosna nie jest zbyt sympatyczną porą dla alergików. Katar, kaszel, wysypka to dokuczliwe objawy, z którymi walczy w tym czasie większość osób. Zastanawiasz się co pyli w kwietniu 2024? Z takim kalendarzem powinien zapoznać się każdy z nas.

Wiosna to piękna pora roku. Przyroda budzi się do życia, a na ulicach zaczyna robić się zielono i kolorowo. Dni stają się coraz dłuższe, a dodatkowo na niebie jest coraz więcej słońca. Niestety mimo iż wiosna nazywana jest piękną porą roku, to ma też minusy w postaci pylenia drzew. Co ciekawe, szacuje się, że nawet 40% Polaków jest alergikami i boryka się nie tylko ze świądem i wysypkami na skórze, ale też łzawieniem i zaczerwienieniem oczu, katarem, dusznościami i kaszlem. Alergie u ludzi pojawiają się, ponieważ następuje rozwój cywilizacji i postępująca degradacja środowiska naturalnego. Cząsteczki zanieczyszczonego powietrza łączą się z alergenami i w ten sposób, stają się bardziej toksyczne i drażniące dla organizmu. Co najbardziej uczula w kwietniu? Z kalendarzem pyleń powinni zapoznać się wszyscy, nie tylko ci, którzy są alergikami.

ZOBACZ TAKŻE: Koreańska pielęgnacja na trądzik. Azjatyckie kosmetyki działają cuda

Doda z jasnym przekazem dla swoich hejterów! Odpowiedziała pseudofanom!

Kalendarz pyleń - kwiecień 2024

Co pyli w kwietniu? Wiosną nagromadzenie alergenów w powietrzu wzrasta, a my możemy zaobserwować u siebie katar, kaszel, świąd oczu, przekrwienie spojówek, łzawienie oczu, kichanie lub swędzenie skóry. Niestety kwiecień jest miesiącem, kiedy to rozpoczyna się pylenie najsilniej uczulających roślin - traw, jesionu, brzozy oraz dębu. Ponadto w kwietniu zaczyna kwitnąć też szczaw i buk, a oprócz tego trwa również pylenie wierzby i topoli. Według ekspertów brzozy w pobliżu ruchliwych ulic wydzielają więcej alergenów niż te drzewa, które rosną w spokojnych okolicach, dlatego mieszkańcy dużych miast, są bardziej narażeni na alergie.

Oprócz kalendarza pyleń, warto również wiedzieć w jakich godzinach jest największe pylenie. Okazuje się, że największe stężenie pyłków ma miejsce wczesnym rankiem między godziną 5, a 8, a także wieczorem w godzinach między 17, a 19.

Choroby wieku dziecięcego. Czy rozpoznasz je po objawach?

Pytanie 1 z 10
Powiększenie oraz obrzęk ślinianki przyusznej, wysoka gorączka, złe samopoczucie, ból podczas jedzenia i picia to jedne z najczęstszych objawów:
Zdjęcie