włosy

i

Autor: canva

WŁOSY

Co na elektryzujące się włosy? 5 sposobów dzięki którym pozbędziesz się problemu

2024-01-24 8:50

Dlaczego włosy się elektryzują i jak wtedy nad nimi zapanować? Z pewnością każda właścicielka średnich i długich włosów ma z tym problem. Są jednak sposoby na elektryzujące się pasma włosów, dzięki którym pozbędziesz się problemu.

Co zrobić żeby włosy się nie elektryzowały? Problem z elektryzowaniem włosów ma średnio co druga kobieta. Często doświadczamy tego jesienią lub zimą, gdy zakładamy czapki i ciepłe szaliki. Zastanawiasz się o czym świadczą elektryzujące się włosy? Przyczyn jest kilka. Nasze włosy po zdjęciu czapki, kaptura, bądź nawet swetra "stają dęba", ponieważ miały zderzenie z suchym powietrzem. Włosy ulegają naelektryzowaniu również za sprawą czesania ich plastikowymi grzebieniami, szczotkami, a szczególnie po pocieraniu ich ręcznikiem po umyciu lub po farbowaniu. Choć jest to bardzo irytujący temat, warto zapoznać się ze sposobami, które nie tylko wygładzą włosy, ale będą zapobiegać ich elektryzowaniu.

ZOBACZ TAKŻE: Brunetka, blondynka, ruda - co oznacza Twój kolor włosów? Będziesz w szoku!

WPADKA VIKI GABOR NA SYLWESTRZE! DODA NA EUROWIZJI | Maks on air

5 sposobów na elektryzowanie się włosów. Sprawdź jak pozbyć się problemu

Co zrobić żeby włosy się nie elektryzowały? Jeśli borykasz się z tym problemem i nie wiesz, co jest nie tak, przychodzimy z pomocą. Włosy które się elektryzują, wymagają nawilżenia. Należy zrezygnować z gorących kąpieli, a dokładnie z mycia skóry głowy gorącą wodą. Podczas suszenia suszarką należy używać chłodnego nawiewu, bowiem ten ciepły również może nasilać elektryzowanie się włosów i je niszczyć. Oto 5 sposobów na walkę z elektryzowaniem się włosów:

  1. Gorącą wodę i gorący nawiew z suszarki zniweluj do chłodnego, a Twoje włosy ci za to podziękują.
  2. Po umyciu włosów i skóry głowy nie pocieraj ich intensywnie ręcznikiem. Nie dość, że możesz doprowadzić do splątania kosmyków, to jeszcze je zniszczyć i narazić na ciągłe elektryzowanie się.
  3. Zapomnij o prostownicy lub lokówce. Kiedy twoje włosy mocno się elektryzują, na jakiś czas odstaw tego typu zabiegi. Jeśli jednak ciężko jest ci zrezygnować z prostowania bądź kręcenia włosów, staraj się używać termoochronnych lub antystatycznych kosmetyków.
  4. Zadbaj o nawilżenie włosów. W tym celu regularnie stosuj odżywki i maski nawilżające. Jeśli twoje włosy będą odpowiednio nawilżone, to nie będą już tak podatne na działanie wyładowań elektrostatycznych.
  5. Czesanie włosów jest bardzo ważne, dlatego zrezygnuj z plastikowych szczotek i grzebieni. W zamian za to, zakup dobrej jakości drewnianą szczotkę zawierającą naturalne włosie i pamiętaj o jej regularnym czyszczeniu.

Jeśli nie chcesz mieć problemu z elektryzującymi się włosami, staraj się unikać kosmetyków z alkoholem. W domowym zaciszu możesz też zadbać o odpowiednie nawilżenie swoich włosów, używając do tego: miód, olej lniany, olej kokosowy bądź domowe płukanki z octu jabłkowego lub soku z cytryny rozmieszane z wodą. Uwaga - ocet jabłkowy i sok z cytryny mogą rozjaśniać włosy.