Młodzież

i

Autor: pixabay.com Młodzież

Zwolnieni z Teorii 2022 - wrocławscy uczniowie idą po swoje!

2022-05-19 22:30

Zwolnieni z Teorii - olimpiada naukowa w której udział co roku biorą uczniowie i studenci z całej Polski. Teraz było dokładnie tak samo. Młodzież z Wrocławia została wyróżniona za innowacyjne projekty. Które pomysły okazały się najlepsze? Czym zostali zaskoczeni jurorzy konkursu?

Zwolnieni z Teorii to olimpiada, która łączy licealistów i studentów z całego kraju. Wszystko dlatego, że zgłaszając się do niej i przedstawiając swój projekt, mogą wykazać się swoją kreatywnością, wiedzą i umiejętnością stawiania sobie nowych wyzwań. Pokazują to chociażby poprzednie edycje wydarzenia. A jak było w tym roku? Całkiem podobnie. W olimpiadzie wystartowali uczniowie z całej Polski. Pojawili się także m.in. z Wrocławia. Które projekty okazały się najlepsze? Pomysłowość może zadziwić niejednego z nas i w całej Polsce jest ich całkiem sporo.

Zwolnieni z Teorii 2022. Jakie są zasady?

Olimpiada Zwolnieni z Teorii to doskonała okazja dla licealistów i studentów chcących wykazać się w innowacyjnych pomysłach. Główną ideą jest stworzenie praktycznego rozwiązania dla zwykłych ludzi. Uczestnicy przygotowują swoje projekty społeczne za pomocą platformy Zwolnieni z Teorii. Mogą przy tym liczyć na praktyczne wskazówki dotyczące realizacji i szybkie zdobycie doświadczeń z zakresu m.in. nawiązywania partnerstwa, pracy zespołowej czy tworzenia harmonogramów i budżetów. Finalistą zostaje każdy, kto od początku do końca zrealizuje projekt. Kończy się to otrzymaniem certyfikatu z zarządzania. Ci z kolei, którzy będą mieli najlepsze pomysły, zostają wyróżnieni nagrodą "Złote Wilki". Więcej szczegółów możecie znaleźć także TUTAJ.

Zwolnieni z Teorii 2022 - ten projekt z Wrocławia okazał się najlepszy!

Zespół uczniów z wrocławskich liceów, który został najbardziej doceniony przez jury konkursu Zwolnieni z Teorii opracował aplikację na telefon CHEMEO. Pomysł ten może zadziwić niejednego z nas. Aplikacja ta ma się przysłużyć w łatwiejszym przyswojeniu wiedzy z przynoszącego wiele kłopotów przedmiotu - chemii. A dla zdających z niej maturę będzie prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Wszystko dlatego, że cała wiedza będzie łatwo dostępna, a objętość materiałów naukowych będzie mniejsza i wygodniejsza.W niepamięć odejdą tablice i obszerne materiały naukowe. Pomysł ten podoba się również nauczycielom chemii z wrocławskich szkół, a także wykładowców z Politechniki Wrocławskiej czy Uniwersytetu Jagiellońskiego. 

Z CHEMEO skorzystało już 400-sta uczniów. Deklarują, że tego typu aplikacja jest dla nich korzystna. Projekt stale się rozwija.

SPRAWDŹCIE NA FILMIKU PONIŻEJ, JAK DZIAŁA APLIKACJA CHEMEO:

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Zwolnieni z Teorii 2022 - wrocławscy uczniowie idą po swoje!