Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Canva

Znana sieć sklepów zniknie z Polski. Bankructwo z powodu COVID-19

2022-05-04 9:37

Negatywny wpływ pandemii na gospodarkę odczuwa wiele firm. To właśnie z tego powodu ponad dwieście sklepów zostanie zamkniętych. Wniosek o upadłość sieci został złożony w ostatnich dniach kwietnia. O tym w jakich sklepach nie zrobicie już zakupów dowiecie się z artykułu.

Lubiana sieć sklepów bankrutuje

Jak poinformował serwis TVN24 pod koniec kwietnia zarząd sieci sklepów TXM (znana też jako Textil Market) złożył wniosek o upadłość spółki. Wśród przyczyn wskazano negatywny wpływ pandemii COVID-19 i brak pomocy ze strony państwa. TXM to sieć sklepów dyskontowych, która na koniec 2021 roku liczyła w Polsce ponad 200 placówek.

„Podstawowymi czynnikami leżącymi u podstawy decyzji zarządu były osiągane wyniki finansowe oraz sytuacja płynnościowa, zdeterminowane w trakcie ostatnich dwóch lat przez negatywny wpływ pandemii COVID-19, a jednocześnie brak wsparcia państwa dla TXM jako podmiotu bezdyskusyjnie dotkniętego skutkami pandemii” – napisano w komunikacie.

Sieć sklepów borykała się z problemami od dłuższego czasu. W 2018 roku, firma miała otwartych 390 sklepów o łącznej powierzchni 104,6 tys. m kw. Niestety w wyniku pandemii liczba sklepów została znacząco zredukowana, bo na koniec zeszłego roku sieć TXM liczyła w Polsce już zaledwie 204 placówki o łącznej powierzchni 46,9 tys. m kw. W 2021 roku strata operacyjna TXM wyniosła 15,3 mln zł wobec 22,3 mln zł straty rok wcześniej – informuje TVN24.pl.TXM poinformował także, że jest w kontakcie z PKO BP i ING, które obsługują firmę. Strony będą wspólnie pracowały nad nowymi zasadami współpracy.

Kłopotów finansowych można czasem uniknąć. W tym celu niezbędna jest finansowa poduszka bezpieczeństwa.

Posłuchaj, jak ją stworzyć!

Listen to "Poduszka bezpieczeństwa - zbuduj swoje finansowe bezpieczeństwo" on Spreaker. Źródło: Znana sieć sklepów zniknie z Polski. Bankructwo z powodu COVID-19