Telewizja naziemna

i

Autor: pixabay.com Od 2022 roku standard nadawania naziemnej telewizji ma wejść na wyższy poziom

Zmiana standardu telewizji - OSZUSCI CHCĄ NA TYM ZAROBIĆ! Poznajcie ich sposób

2022-02-10 11:18

Polska wkrótce przejdzie na nowy standard nadawania telewizji naziemnej. DVB-T2/HEVC zastąpi DVB-T. Oszuści już teraz starają się na tym zarobić. W jaki sposób? Dowiedzcie się tego z naszego artykułu, by uniknąć podstępu.

Polska przygotowuje się do zmiany standardu nadawania telewizji naziemnej. Włączanie DVB-T2/HEVC rozpocznie się pod koniec marca od województw dolnośląskiego i lubuskiego. Operacja w całym kraju ma się zakończyć w czerwcu. Po tym terminie standard DVB-T nie będzie już działał. Większość Polek i Polaków ma telewizory i dekodery obsługujące nowy standard DVB-T2 lub posiadające kodek HEVC. Szacuje się jednak, że około 2,3 mln. odbiorców posiada sprzęt pracujący tylko na DVB-T, co uniemożliwi oglądanie telewizji. Dla tej grupy rząd przeznaczył specjalny bon w wysokości 100 zł na zakup nowego dekodera obsługującego DVB-T2/HEVC. Tymczasem już wykrywane są próby oszustw związanych ze zmianą standardu nadawania. Na czym polegają? O tym w dalszej części artykułu.

Nieuczciwi sprzedawcy wciskają sprzęt, który wkrótce będzie do wyrzucenia! Ustawa, którą zaproponowaliśmy wprowadza za takie działania surowe kary.

Tak wygląda bezcenny manuskrypt z XV wieku, który władze Polski chcą przekazać Węgrom

Kary dla oszustów i nieuczciwych sprzedawców

Ktoś, kto da się nabrać na taka sztuczkę będzie nieprzyjemnie zaskoczony, gdy telewizor przestanie odbierać sygnał TV. Najlepiej jest więc dokładnie sprawdzać ofertę i upewniać się, czy dekoder obsługuje DVB-T2/HEVC. Rząd zamierza zaś walczyć z tego typu oszustwami. Kary, o których wspomina Cieszyński, zapisane zostały w projekcie dotyczącym zmiany standardu telewizji naziemnej. Sankcje będą nakładane na sprzedawców i podmioty oferujące sprzęt niekompatybilny z nowym standardem.

Oszuści sprzedają stary sprzęt

Większość nowych telewizorów ma fabryczną funkcję obsługi DVB-T2/HEVC. Problem dotyczy więc głównie przestarzałych dekoderów. Wiele z tych urządzeń w Polsce obsługuje tylko DVB-T2 i nie posiada kodeka HEVC. Te muszą zostać wymienione. Udając się do dużych sklepów z elektroniką znajdziemy wyłącznie nowe dekodery, jednak na całej sytuacji próbują skorzystać oszuści. Na portalach aukcyjnych wystawiają oni dekodery, które wkrótce będą do niczego nieprzydatne! O ich sposobie informował na Twitterze między innymi pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa. Janusz Cieszyński zamieścił krótkie wideo opatrzone podpisem:

Źródło: Zmiana standardu telewizji - OSZUSCI CHCĄ NA TYM ZAROBIĆ! Poznajcie ich sposób