ZAKAZ sprzedaży alkoholu i papierosów?! Projekt ustawy już czeka na podpis

i

Autor: Pixaby ZAKAZ sprzedaży alkoholu i papierosów?! Projekt ustawy już czeka na podpis

ZAKAZ sprzedaży alkoholu i papierosów?! Projekt ustawy już czeka na podpis

2021-07-26 14:22

Ograniczony dostęp do alkoholu i papierosów? Taka sytuacja już niedługo może zapanować u naszych sąsiadów. Nad projektem ustawy pracuje parlament. Co ważne, ograniczenie sprzedaży alkoholu i papierosów mogą odczuć także Polacy.

Zakaz sprzedaży alkoholu i papierosów na Ukrainie. Projekt ustawy czeka na podpisanie

Spore ograniczenia w sprzedaży alkoholu i papierosów. Tak za niedługo może już być na Ukrainie. Jak podaje portal nawschodzie.eu, projekt ustawy trafił już do ukraińskiego parlamentu. Zakłada on, że sprzeda piwa (oprócz bezalkoholowego), win oraz innych napojów procentowych będzie możliwa jedynie w specjalnych sklepach. Jednocześnie nie będą tam dostępne inne produkty.

Szaleniec w BMW rozjeżdżał ludzi

Co więcej, ograniczenia dotkną również wyroby tytoniowe, e-papierosy, płyny do e-papierosów oraz urządzenia do podgrzewania tytoniu. Nie stosowanie się do zakazów będzie karane grzywną w wysokości 3,4 tysiąca złotych.

Jak podkreślają ustawodawcy, Ukraińcy pomiędzy 15. a 49. rokiem życia najczęściej umierają z powodu alkoholu. Wprowadzone ograniczenia w sprzedaży alkoholu i papierosów mogą znacznie odczuć również podróżujący na Ukrainę Polacy. Nasi wschodni sąsiedzi są chętnie wybieranym kierunkiem, głównie ze względu na obowiązujące tam ceny.

Quiz. Najważniejsze wydarzenia w Polsce po 2000 roku. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Papież Jan Paweł II zmarł w 2005 roku. Pamiętasz w jaki dzień?
Źródło: ZAKAZ sprzedaży alkoholu i papierosów?! Projekt ustawy już czeka na podpis