Sklep spożywczy

i

Autor: Canva

Żabka, Lidl, Biedronka - czy są otwarte 19.03.2023? Godziny otwarcia i zamknięcia

2023-03-18 13:00

Z powodu znikomej ilości niedziel handlowych, zakupy w ostatni dni tygodnia nie są takie łatwe. Zanim wybierzemy się do sklepu warto sprawdzić, czy tego dnia placówki handlowe będą czynne. Sprawdziliśmy, w jakich godzinach będzie otwarta Żabka oraz, czy w najbliższą niedzielę zrobimy zakupy w Lidlu i Biedronce.

Godziny otwarcia i zamknięcia Żabki w niedzielę 19 marca ułatwią niedzielne zakupy i pomogą w zaopatrzeniu się w niezbędne produkty spożywcze. Wprowadzenie niedzielnego zakazu handlu sprawiło, że tysiące internautów zastanawia się, czy Biedronka i Lidl są otwarte w niedzielę 19 marca. Zgodnie z ustawą o zakazie handlu w 2023 roku mamy 45 niedziel bez handlu oraz 7 handlowych. Pierwszą okazję do zakupów w niedzielę mieliśmy już na samym początku roku - 29 stycznia. Następne zakupy w supermarketach i galeriach handlowych w niedzielę zrobimy dopiero w kwietniu. Przedsiębiorcy za naruszenie zakazu handlu w niedziele mogą zostać ukarani grzywną w wysokości od 1 tys. zł do nawet 100 tys. zł, dlatego starają się przestrzegać przepisów. Na szczęście od zakazu handlu w ostatni dzień tygodnia obowiązują wyjątki.

Zmiana czasu z zimowego na letni 2023 - ostatni raz? Kiedy koniec zmiany czasu?

Czy łatwo pomylić B.R.O. z Piersiami? | Dokończ Piosenkę #2

Lidl i Biedronka 19.03.2023 - czy są czynne?

Niedziela 19 marca 2023 roku to niedziela niehandlowa. Większość sklepów tego dnia pozostaje zamknięta. Otwarte mogą być jedynie nieliczne placówki. Wszystkie galeria handlowe i dyskonty takie jak Lidl, Biedronka, Aldi, Kaufland i Netto będą tego dnia zamknięte. Możliwość zrobienie zakupów w tych punktach będzie możliwa dopiero w poniedziałek. W niedzielę 19 marca otwarte mogą być jedynie wybrane placówki należące do sklepów sieci Żabka, Carrefour Express oraz innych sieci franczyzowych.

Topienie marzanny 2023 - na czym polega tradycja? Kiedy topi się marzannę?

Żabka 19.03.2023 - godziny otwarcia

Od zakazu handlu w ostatni dzień tygodnia obowiązują wyjątki. Wielu ucieszy fakt, że pomimo zakazu handlu są miejsca, w których można zrobić zakupy w niedzielę 19 marca. Żabka jest jednym ze sklepów, które są otwarte zarówno w dni powszednie jak i niedziele niehandlowe. Wszystko ze względu na to, że to placówka działająca na zasadzie franczyzy, a na takie zakaz nie jest nałożony. Jednak w godziny funkcjonowania w niedzielę niehandlową często ulegają zmianie. Większość sklepów tej sieci będzie otwarta od 10:00 do 20:00.

Sonda
Czy sklepy powinny być otwarte we wszystkie niedziele i święta
Źródło: Żabka, Lidl, Biedronka - czy są otwarte 19.03.2023? Godziny otwarcia i zamknięcia