covid

i

Autor: fot.pixabay.com

Wzruszający list pacjenta z COVID-19 do lekarzy. "Będę Państwu wdzięczny do końca życia"

2021-11-24 12:48

Czwarta fala pandemii koronawirusa wciąż przybiera na sile. O ile niektórzy z nas zdają sobie sprawę z tego, jak straszne mogą być konsekwencje tej choroby, o tyle inni nadal uważają, że mogą przejść ją niemal bezobjawowo. Przykładem takim jest 42 - letni mężczyzna, który niedawno miał COVID- 19 i wyszedł ze szpitala. Zrozumiał, że popełnił błąd nie szczepiąc się wcześniej, co wyraził w odręcznie napisanym liście do lekarzy.

W poniedziałek na facebookowej grupie "Ratownictwo Medyczne - łączy nas wspólna pasja" opublikowano zdjęcie odręcznie napisanego listu. Jak podano, zostawił go na sali pacjent, który "właśnie został wypisany z oddziału Covidowego". "42-letni mężczyzna nie był wcześniej zaszczepiony przeciw COVID - 19" - dodano.

Ten odręcznie napisany list powinien zmusić nas do refleksji. Jednocześnie treść jego wszystkich wzrusza i motywuje, aby się zaszczepić. 

"Dziękuję Państwu serdecznie za cały wysiłek i trud włożony w leczenie mnie i opiekę nade mną. Do czasu zachorowania nie zdawałem sobie sprawy, ile to zachodu, trudu i nakładów pracy i finansowych potrzeba, aby można było się mną zająć. Będę Państwu wdzięczny do końca życia i będę się regularnie szczepił" - napisał wyleczony pacjent. 

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę o 28 380 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Resort przekazał także, że zmarło 118 osób chorujących na COVID-19, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 342 osoby.

QUIZ. Najważniejsze wydarzenia tygodnia

Pytanie 1 z 12
Polski Ład, który wejdzie od stycznia zapewni...

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Super Raport (Goście: Bolesław Piecha - PiS oraz Andrzej Kostyra - dziennikarz i komentator sportowy) Sedno Sprawy: Władysław Kosiniak-Kamysz
Źródło: Wzruszający list pacjenta z COVID-19 do lekarzy. "Będę Państwu wdzięczny do końca życia"