wyniki, test

i

Autor: pixabay.com

MATURA

Wyniki matur 2024 - LOGOWANIE. Jak się zalogować i sprawdzić wyniki?

2024-07-09 8:33

Tego momentu nie może doczekać się wiele osób. Mowa o sprawdzeniu wyników tegorocznych matur. Gdzie ich szukać? Jak się zalogować, aby sprawdzić wynik matury 2024? Szczegółowe i najważniejsze informacje znajdziecie w naszym artykule.

Wyniki matur 2024 ciekawią każdego. Nie tylko absolwentów szkół średnich, ale także ich rodziców i nauczycieli. W końcu to od uzyskanych wyników na maturze, zależeć będzie ich dalsza edukacja. Punkty zdobyte na maturze grają niesamowicie ważną rolę w procesie rekrutacji na studia wyższe. Przypomnijmy, że aby zdać egzamin maturalny, zdający musi otrzymać minimum 30 proc. punktów z przedmiotów obowiązkowych podstawowych - języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. W przypadku nie zdania jednego przedmiotu, można podejść do poprawki w sierpniu. Jeśli jednak absolwent szkoły średniej nie zaliczy więcej przedmiotów, do matury może podejść dopiero w następnym roku w maju.

Piłkarze, którzy zostali aktorami | To Się Kręci

Logowanie - wyniki matury 2024

Jak się zalogować, aby sprawdzić wynik matury 2024? To banalnie proste! Aby sprawdzić wynik egzaminu dojrzałości należy zalogować się na stronę Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej (OKE) w systemie ZIU. Aby poznać wyniki tegorocznych matur, należy wejść w zakładkę UCZEŃ, a następnie zalogować się podając swój numer PESEL oraz login i hasło do serwisu.