Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Canva

W Kijowie od początku wojny urodziło się 390 dzieci

2022-03-04 14:14

To już 8 dzień walk na terenie Ukrainy. Jak donoszą władze Ukrainy bombardowane są zarówno obiekty wojskowe jak i cywilne. Wiele miast jest obleganych a ich mieszkańcy nie mają możliwości opuszczenia strefy wojny. W tych trudnych warunkach w samym tylko Kijowie na świat przyszło 390 dzieci.

W Kijowie od początku wojny urodziło się 390 dzieci

Od początku wojny w Kijowie urodziło się 390 dzieci: 199 chłopców i 191 dziewczynek – poinformował na Telegramie mer stolicy Witalij Kliczko. Mer poinformował także i nietypowych narodzinach w kijowskim zoo, w którym urodził się lemur. Małemu lemurowi imię Bayraktar. To nazwa używanego przez Ukraińców tureckiego drona bojowego który skutecznie eliminuje rosyjskie czołgi i wozy opancerzone. Tureckie bezzałogowce Bayraktar są używane do zwiadu i obrony przez siły ukraińskie. Służą one m.in. do rozpoznania i naprowadzania artylerii, a także do bezpośredniego atakowania celów bombami.

Mer poinformował na portalu Telegram, że ostatnia noc w stolicy była stosunkowo spokojna. Ze względu na ostrzał systemy obrony powietrznej były używane kilkakrotnie. Według przekazanych przez mera informacji "szpitale w mieście są wyposażone we wszystko, co niezbędne. Praca. Lekarze są na służbie bojowej".

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Dyrektor kijowskiego teatru o tym jak broni się Ukraina
Źródło: W Kijowie od początku wojny urodziło się 390 dzieci