kalendarz

i

Autor: pixabay.com

Wielki Czwartek - wolne od pracy. Kto ma wolne 6 kwietnia?

2023-04-06 8:00

Wielki Czwartek kończy Wielki Post, a rozpoczyna Triduum Paschalne. Jest to bardzo uroczysty i wyjątkowy dzień, a wieczorem w kościele odprawiana jest Msza Wieczerzy Pańskiej. Czy Wielki Czwartek jest dniem wolnym od pracy? Kto ma wolne 6 kwietnia 2023 roku? Są wyjątki!

Odliczanie do świąt wielkanocnych trwa! W 2023 roku wypadają one w kalendarzu w niedzielę 9 kwietnia, a także poniedziałek 10 kwietnia. W niedzielę Polacy świętują Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, a o godzinie 6:00 rano w kościołach odprawiana jest uroczysta msza święta rezurekcyjna. W poniedziałek wielkanocny, obchodzimy drugi dzień świąt, a także Lany Poniedziałek. Tego dnia dozwolone są żarty z wodą w roli głównej. Psikawki, pistolety na wodę, lub coś bardziej ekstremalnego - woda wylana na drugą osobę prosto z wiadra! Zanim jednak dojdzie do świętowania, na wszystkich czeka Wielki Tydzień, który rozpoczyna się w czwartek 6 kwietnia. Kto ma wtedy wolne? Czy w Wielki Czwartek nie idzie się do pracy i do szkoły?

ZOBACZ TAKŻE: Życzenia dla kapłanów na Wielki Czwartek. Najpiękniejsze religijne wierszyki dla księży

Czy Polacy są szczęśliwi w swoim kraju? SZOK!!! #EwelinaPyta

Wielkanoc 2023 dni wolne od pracy i szkoły

Ile jest wolnego na Wielkanoc 2023? Wielki Czwartek i Wielki Piątek są dniami pracującymi, więc oznacza to że idzie się normalnie do pracy. Zgodnie z ustawą o dniach wolnych, pierwszy i drugi dzień Wielkanocy (niedziela 9 kwietnia i poniedziałek 10 kwietnia) są dniami wolnymi od pracy. Oczywiście jeśli chcecie mieć dłuższy urlop, możecie wziąć urlop dzięki któremu Wasze wolne wydłuży się o kilka dni. W najlepszej sytuacji są oczywiście uczniowie, którzy wielkanocną przerwę od szkoły zaczynają już w Wielki Czwartek 6 kwietnia. Ich wolne potrwa aż 11 kwietnia włącznie, dlatego do swoich ławek wrócą dopiero 12 kwietnia w środę.

Koszyczek wielkanocny 2023 - co do środka? Jakie pokarmy święci się w koszyczku?

Sonda
Który dzień świąt wielkanocnych jest Twoim ulubionym?