Wichury nad Polską. IMGW wydaje ostrzeżenia drugiego i trzeciego stopnia! [MAPA]

i

Autor: Unsplash - Misael Silvera Wichury nad Polską. IMGW wydaje ostrzeżenia drugiego i trzeciego stopnia! [MAPA]

BARDZO SILNA WICHURA. Ostrzeżenia IMGW drugiego i trzeciego stopnia DLA CAŁEJ POSKI! [MAPA]

2022-01-29 10:22

Pogoda w ostatni styczniowy weekend mocno da nam się we znaki. W całym kraju będzie bardzo mocno wiało. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia drugiego i trzeciego stopnia dla całej Polski. Szczegóły w artykule.

Planowaliście wybrać się dziś bądź jutro na spacer do lasu lub parku? Lepiej zostańcie w domu! Pogoda w weekend będzie bardzo niebezpieczna. Nad ranem synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia drugiego i trzeciego stopnia dla województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego. Te zostały jednak rozszerzone na całą Polskę.

Ostrzeżenie trzeciego stopnia dotyczy północnej części województwa zachodniopomorskiego - powiatów takich jak m.in. goleniowski, kołobrzeski, kamieński, sławieński, policki, gryficki i koszaliński. Ale też pomorskiego - miasta Gdańsk i powiatów: bytowskiego, gdańskiego, kartuskiego, lęborskiego, nowodworskiego, puckiego, słupskiego, wejherowskiego oraz Gdyni i Sopotu.  — Prognozuje się wystąpienie bardzo silnego wiatru o średniej prędkości od 45 km/h do 60 km/h, w porywach do 80 km/h, szybko wzrastającego na 75 km/h do 90 km/h, w porywach do 120 km/h, lokalnie możliwe porywy do 130 km/h, z zachodu i północnego zachodu. Miejscami burze — poinformował IMGW.

Pozostała część kraju objęta została ostrzeżeniem drugiego stopnia. — Prognozuje się wystąpienie dość silnego i silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 90 km/h, lokalnie 100 km/h, z zachodu i północnego zachodu — ostrzegają synoptycy.

Najsilniejszy wiatr wystąpi w nocy z soboty na niedzielę oraz w niedzielę rano.

ESKA XD #041 - MORSOWANIE, PRIME MMA, UNCHARTED, ACRAZE

- Tak silny wiatr będzie powodował liczne szkody i przerwy w dostawach energii elektrycznej trwające miejscami nawet przez kilka dni! Bardzo prosimy w miarę możliwości o zabezpieczenie swojego dobytku oraz o zachowanie szczególnej ostrożności podczas najsilniejszej fazy wichury. Jeśli jesteście na terenach pozamiejskich, przygotujcie latarki, naładujcie telefony i akumulatory oraz miejcie pod ręką radio na baterie. Sprawdzajcie najnowsze ostrzeżenia i prognozy meteorologiczne oraz przekażcie informację o zbliżającym się niebezpieczeństwie meteorologicznym swoim znajomym i bliskim! - informują na Facebooku Polscy Łowcy Burz.

 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Czy wiesz jaki mandat dostaniesz za to wykroczenie? Sprawdź się naszym QUIZIE!

Pytanie 1 z 10
Przekraczając prędkość o 71 km/h i więcej trzeba liczyć się z mandatem o wysokości?
Kierująca skodą  na ul. Krzywoustego przekroczyła prędkość o 36 km/h
Źródło: Nadciąga BARDZO SILNA WICHURA. Ostrzeżenia drugiego i trzeciego stopnia DLA CAŁEJ POSKI!