Ważne zmiany na TikToku. Moderatorzy będą sprawdzać komentarze

i

Autor: Pixabay

Ważne zmiany na TikToku. Moderatorzy będą sprawdzać komentarze

2022-02-17 9:46

Wchodzi nowy regulamin na platformie TikTok. Platforma chce skończyć z „promocja nienawistnych ideologii”. W tym ma pomóc nowa technologia i moderatorzy, którzy będą sprawdzać np. komentarze i wychwytywać te, które są niezgodne z nowym regulaminem. Co będzie zabronione? Za co będziemy mogli zostać ukarani?

TikTok zapowiada koniec z „promocją nienawistnych ideologii” – informuje portal wirtualnemedia.pl. Nowy regulamin platformy ma zakazywać stosowania deadnamingu, czyli używania imienia, którego dana osoba używała przed dokonaniem korekty płci. To nie wszystko! Użytkownicy mają być karani za misgendering. Chodzi o używanie źle odmienionych form osobowych. Zakazane mają być także mizoginia i umieszczanie treści związanych z terapią konwersyjną osób LGBT, czyli terapii polegającej na próbach zmiany orientacji seksualnej danej osoby z homoseksualnej lub biseksualnej na heteroseksualną. - Choć te ideologie są od dawna zakazane na TikToku, słyszeliśmy od użytkowników, twórców i organizacji społecznych, że ważna jest przejrzystość zasad – poinformował TikTok odnośnie nowych zasad. Te mają wejść w życie w najbliższych tygodniach.

Ważne zmiany na Tik Toku. Moderatorzy będą sprawdzać komentarze

Oprócz nowych technologii, które zostaną „zatrudnione” do wyłapywania i usuwania niewłaściwych treści, sprawdzaniem komentarzy mają zająć się także moderatorzy. Ci będą analizować treści użytkowników i informować o ewentualnym złamaniu nowego regulaminu.

- TikTok podał przykłady treści, które zostałyby usunięte na podstawie zaktualizowanych zasad. To choćby komentarz, w którym ktoś stwierdza, że istnieją tylko dwie płcie – czytamy na wirtualnemedia.pl.

Platforma zapowiedziała, że użytkownicy będą mogli się odwołać, jeśli uznają, że ich wpisy zostały usunięte niezgodnie z regulaminem.

Nie dokarmiaj ptaków chlebem! W Szczecinie pojawiły się ptasie bufety

Czy rozpoznasz rasy kotów? Quiz dla prawdziwych kociarzy

Pytanie 1 z 10
Jaka to rasa?
Kot
Źródło: Ważne zmiany na TikToku. Moderatorzy będą sprawdzać komentarze