Ważna zmiana dla kierowców od 31 stycznia 2022! Zaoszczędzisz 100 złotych

i

Autor: Unsplash - Jaromír Kavan Ważna zmiana dla kierowców od 31 stycznia 2022! Zaoszczędzisz 100 złotyc

Ważna zmiana dla kierowców od 31 stycznia! Zaoszczędzisz 100 złotych

2022-01-10 11:07

Nowy rok przyniósł wiele zmian dla kierowców. Przede wszystkim nowy taryfikator mandatów za wykroczenia drogowe. Stawki za przekroczenie prędkości diametralnie wzrosły, co odczuć mogło w swoich portfelach już wiele osób. Na szczęście wkrótce wejdą też przepisy, dzięki którym uda się nieco zaoszczędzić. O szczegółach czytaj w artykule poniżej.

Od 31 stycznia 2022 roku zniknie ważny obowiązek, dzięki czemu kierowcy będą mogli choć trochę zaoszczędzić. A mianowicie — chodzi o konieczność wymiany tablic rejestracyjnych przy przerejestrowaniu pojazdu, w przypadku gdy był on już zarejestrowany na terytorium Polski. Niebawem nie będzie trzeba się o to martwić.

– Od 31 stycznia 2022 r. będzie można zachować dotychczasowy numer rejestracyjny pojazdu oraz czasowo wycofać z ruchu samochód osobowy. Możliwość zachowania, na wniosek właściciela, dotychczasowego numeru rejestracyjnego nabytego pojazdu oraz rozszerzenie katalogu pojazdów wycofanych czasowo z ruchu o samochody osobowe wprowadziła ustawa z 14 sierpnia 2020 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw – czytamy na stronie Ministerstwa Infrastruktury.

Opłata za najczęściej wydawane tablice samochodowe to 80 zł, dzięki pozostawieniu dotychczasowego numeru rejestracyjnego nie będzie trzeba jej ponosić, jak również nie trzeba będzie ponosić opłaty za nalepkę kontrolną - w sumie razem z opłatą ewidencyjną da to oszczędności 99,50 zł.

CZYTAJ TEŻ: Nowa ulga dla rodziców. Możesz otrzymać 1500 złotych. Sprawdź szczegóły!

Zachowanie tablicy rejestracyjnej będzie możliwe jednak pod pewnym warunkiem. Tablice muszą być utrzymane w należytym stanie, być czytelne, a ich wzór zgodny z obecnie obowiązującym.

Źródło: Ministerstwo Infrastruktury

Dramatyczny wypadek na moście Gdańskim w Warszawie

W tych sytuacjach NIE DOSTANIESZ ŚLUBU w kościele. Lista 12 powodów [GALERIA]

Źródło: Ważna zmiana dla kierowców od 31 stycznia! Zaoszczędzisz 100 złotych