XIV Europejski Kongres Gospodarczy, Mateusz Morawiecki

i

Autor: ART SERVICE/SUPER EXPRESS XIV Europejski Kongres Gospodarczy, Mateusz Morawiecki

WAKACJE KREDYTOWE 2022 i 2023. To pomoc rządu dla kredytobiorców. Na czym dokładnie polega?

2022-04-25 13:59

Proponujemy tzw. wakacje kredytowe w roku 2022 i 2023 dla wszystkich kredytobiorców, którzy będą mieli trudność w spięciu budżetów domowych i będą chcieli skorzystać z takich wakacji kredytowych - powiedział w poniedziałek w Katowicach premier Mateusz Morawiecki.

Premier, który uczestniczy w poniedziałek w XIV Europejskim Kongresie Gospodarczym poinformował, że rząd zaproponuje "4-punktowy odważny plan który, ma ulżyć kredytobiorcom złotówkowym, ma pomóc przejść im przez ten trudny czas podniesionych stóp procentowych". "Ponieważ nasz rząd, rząd PiS nie chowa głowy w piasek. Jak dostrzegamy problemy, natychmiast staramy się z nimi zmierzyć" - zaznaczył Morawiecki.

Szef rządu przekazał, że rząd proponuje m.in. "tzw. wakacje kredytowe w roku 2022 i 2023 dla wszystkich kredytobiorców, którzy będą mieli trudność w spięciu budżetów domowych i będą chcieli skorzystać z takich wakacji kredytowych".

"One będą skonstruowane następująco: jedna rata kredytowa w kwartale w roku 2022 i 2023 zostanie niejako właśnie przesunięta do spłaty bez odsetek, czyli łącznie w tym okresie będzie to 8 rat kredytowych. Jeżeli ktoś płaci dziś ratę kredytową na przykład 1500 zł i ta rata została podniesiona na 2400 zł - o 900 zł załóżmy - to cztery razy w roku, ta rata kredytowa 2400 zł będzie przesunięta do spłaty bez odsetek, a więc będą to swego rodzaju wakacje kredytowe"

- powiedział premier.

Sonda
Czy dajesz jeszcze radę spłacać kredyt?
Topky (Szybkie Pytania)

Jak najłatwiej pozbyć się długów?

Posłuchaj, co mówią eksperci!

Listen to "Najlepszy sposób, by pozbyć się długów!" on Spreaker. Źródło: WAKACJE KREDYTOWE 2022 i 2023. To pomoc rządu dla kredytobiorców. Na czym dokładnie polega?