Sala lekcyjna

i

Autor: Stanislaw Bielski/REPORTER

Wakacje 2021 - ile trwają? Czy zostaną skrócone?

2021-06-17 13:03

Upragniony przez wszystkich uczniów czas zbliża się wielkimi krokami. Wakacje 2021 tuż, tuż. Ile w tym roku trwają? Czy zgodnie z pojawiającymi się w sieci informacjami zostaną skrócone? Wszystkie najważniejsze informacje dotyczące wakacji 2021 znajdziecie teraz w jednym miejscu.

Wakacje 2021 - ile trwają i czy zostaną skrócone? Odpowiedzi na te pytania interesują wszystkich uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy w maju tego roku powrócili do swoich placówek, by dokończyć naukę w trybie stacjonarnym. Trzeba przyznać, że rok szkolny 2020/21 był bardzo trudny dla dzieci i młodzieży, jak i dla samych nauczycieli. Zawieszenie zajęć stacjonarnych w większości klas trwało aż siedem miesięcy. W związku z tym Ministerstwo Nauki i Edukacji podjęło decyzję o otwarciu szkół na sześć ostatnich tygodni. Zdaniem członków resortu ma to usprawnić odbudowę wspólnoty szkolnej, a także pomóc uczniom w nadrobieniu wynikających z nauki zdalnej zaległości.

Wokół powrotu do szkół, a tym samym wakacji, namnożyło się mnóstwo wątpliwości. W sieci można było natrafić na informacje mówiące o tym, że wakacje 2021 zostaną skrócone po to, by uczniowie mieli więcej czasu na przyswojenie poszczególnych zagadnień. Czy polski rząd rzeczywiście ma w planach skrócenie wakacji? Ile mają one planowo trwać? Poniżej wszystkie szczegóły.

Sonda
Wakacje 2021 - czy powinny trwać krócej czy dłużej?

Wakacje 2021 - ile dni trwają? 

Ile trwają wakacje 2021? Tej informacji poszukują wszyscy uczniowie. Zgodnie z opublikowanym na początku roku szkolnego harmonogramem zakończenie roku szkolnego nastąpi 25 czerwca, natomiast rozpoczęcie kolejnego 2021/22 1 września. Oznacza to, że tegoroczne wakacje będą trwały dokładnie 67 dni. Jest to mniej niż dwa lata temu, ale więcej niż rok temu. Wówczas wakacje trwały 66 dni.

Wakacje 2021 - czy zostaną skrócone?

Nie, nic nie wskazuje na to, żeby tegoroczne wakacje zostały skrócone. Informację te potwierdzili członkowie Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?
Źródło: Wakacje 2021 - ile trwają? Czy zostaną skrócone?