Z regionu

W mieszkaniu doszło do wybuchu szamponu. Kołdra uratowała kobiecie życie!

2023-05-26 9:38

Do nieprawdopodobnej sytuacji doszło w Kołobrzegu, przy ul. Grochowskiej. Około godziny czwartej nad ranem doszło do potężnego wybuchy w jednym z budynków mieszkalnych. Impet eksplozji był tak duży, że wybił szyby mieszkania oraz naruszył zaparkowane w pobliżu samochodu. Jak się okazuje, przyczyną wybuchu był... szampon w aerozolu.

Wybuch szamponu w Kołobrzegu 

Jak poinformowała nas Komenda Straży Pożarnej w Kołobrzegu, do wybuchu doszło o godzinie 4:12, w jednym z mieszkań przy ulicy Grochowskiej w Kołobrzegu:

- Na miejsce zadysponowano jeden zastęp straży pożarnej. Na miejscu okazało się, że w mieszkaniu doszło do wybuchu środka, w postaci suchego szamponu, który najprawdopodniej znajdował się w pobliżu świeczki. W wyniku tego uszkodzeniu uległo mieszkanie oraz dwa samochody. Odłamki szkła uszkodziły maski oraz zderzak - przekazał nam dyżurny KP PSP w Kołobrzegu

Kołdra uratowała kobiecie życie

Mimo wielkiego impetu eksplozji, kobieta przebywająca w mieszkaniu nie odniosła większych obrażeń. Wszystko przez to, że w momencie wybuchu spała i była okryta kołdrą! 

- Kobieta nie wymagała opieki medycznej. Mieszkania sąsiadów nie były uszkodzone, więc nie będzie żadnych rozszczeń z ich strony - dodał dyżurny KP PSP w Kołobrzegu

Cała akcja straży pożarnej trwała nieco ponad godzinę. 

Źródło: W mieszkaniu doszło do wybuchu szamponu. Kołdra uratowała kobiecie życie!