Od 1 listopada płyn do spryskiwaczy - o co chodzi? Za to możesz dostać mandat!

i

Autor: pixabay.com Od 1 listopada płyn do spryskiwaczy - o co chodzi? Za to możesz dostać mandat!

MANDATY

Czy w listopadzie wszedł mandat za brak płynu do spryskiwaczy w bagażniku? Sprawdzamy o co chodzi

2023-12-06 11:06

Jakiś czas temu było głośno o sprawie z płynem do spryskiwaczy, który trzeba wozić ze sobą dodatkowo w bagażniku, bo jeśli nie... można dostać mandat. Czy to faktycznie prawda? Czy za brak dodatkowej butelki płynu, można dostać karę? Wyjaśniamy o co chodzi w nowej dramie wśród kierowców, która pojawiła się w internecie.

Od 1 listopada płyn do spryskiwaczy w bagażniku - kierowcy zastanawiają się o co chodzi?! Czy to nowy zapis w ustawie? Czy coś się zmieniło? W internecie pojawiają się przeróżne informacje i często można paść ofiarą fake newsów. Tym razem rozpętała się burza w sieci dotycząca dodatkowej butelki płynu do spryskiwaczy, którą powinno mieć się w bagażniku swojego auta. Skąd takie informacje? Już wyjaśniamy! Jeden z portali motoryzacyjnych opublikował tekst, z którego wynika, że kierowcy od poniedziałku 31 października 2022 roku muszą wozić w bagażniku zapas płynu do spryskiwaczy, a jeśli tego nie zrobią mogą zostać ukarani mandatem w wysokości 500 zł. Kierowcy nie przeszli obok tej informacji obojętnie i wyrazili swoje zdenerwowanie w mediach społecznościowych.

Super Ring - Nowy taryfikator mandatów

Płyn do spryskiwaczy - mandat

Czy kierowca ma obowiązek wozić zapasową butelkę płynu do spryskiwaczu w bagażniku? Odpowiedź jest prosta - nie musi. Każdy kierowca ma jednak obowiązek dbania o widoczność za kierownicą, w innym wypadku może zostać ukarany mandatem, o czym mówi ustawa "Prawo o ruchu drogowym". Warto również wiedzieć, że policjant podczas kontroli ma prawo poprosić kierowcę o umycie szyby, a nawet może skontrolować poziom płynu do spryskiwaczy. Jeśli szyby będą w nagannym stanie, kierowca może otrzymać mandat w wysokości 500 zł, a jeśli go nie przyjmie sprawa trafi do sądu, a ten może nałożyć karę w wysokości 5000 zł.

ZOBACZ TAKŻE: Dlaczego listonosz zostawia awizo, gdy było się w domu? Sprawdź jak temu zapobiec!

Sonda
Czy dostałeś kiedyś mandat za wykroczenie drogowe?
Listen on Spreaker.