Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Canva

Ukraina: Podano informacje o liczbie ofiar, które zginęły pod gruzami teatru dramatycznego w Mariupolu

2022-03-25 11:38

Niestety informacje przekazane dziś przez władze Mariupola są bardzo smutne. Podano szacunkową liczbę osób, które zginęły podczas bombardowania budynku teatru dramatycznego. Teatr został zbombardowany 16 marca przez rosyjskie lotnictwo. Był to jeden z budynków w Mariupolu, w którego piwnicach chroniły się osoby starsze i dzieci.

W zbombardowanym przez Rosjan teatrze zginęło około 300 osób

Około 300 osób poniosło śmierć w teatrze dramatycznym w Mariupolu, zbombardowanym w połowie marca przez rosyjskie wojska - przekazała w piątek rada miasta, powołując się na relacje świadków, które przeżyły atak.

"Naoczni świadkowie poinformowali, że w wyniku bombardowania przez rosyjski samolot w Mariupolu Teatr Dramatyczny zginęło około 300 osób. Nie chcę do końca wierzyć w ten horror. Do ostatniego chcę wierzyć, że wszystkim udało się uciec. Ale słowa tych, którzy byli w budynku w czasie tego aktu terrorystycznego, mówią coś przeciwnego." - poinformowały władze miasta" - podkreślono w komunikacie władz miejskich

Budynek teatru dramatycznego został zbombardowany 16 marca przez rosyjskie lotnictwo. Dwa dni później lokalne władze poinformowały, że około 130 osób wydostało się na powierzchnię, ale w piwnicy, która wytrzymała atak, zostali jeszcze ludzie. Przeprowadzenie misji ratunkowej okazało się w kolejnych dniach niemożliwe ze względu na trwające w Mariupolu walki.

"Będziemy mogli odrestaurować budynki, ale już nigdy nie odzyskamy przyjaciół, sąsiadów, rodziny i bliskich. Zachowamy pamięć o wszystkich niewinnych ofiarach szalonej wojny toczonej przeciwko Ukrainie przez kraj-agresora, kraj terrorystyczny, Rosję." - napisano w komunikacie.

Źródło: Podano tragiczny bilans ofiar z teatru w Mariupolu