Morderstwo 11-letniego Sebastiana z Katowic

i

Autor: Policja Śląska Sebastian został porwany i brutalnie zamordowany przez mieszkańca Sosnowca.

Tym morderstwem żyła cała Polska! 11 latek zakatowany na śmierć. Co się stało z jego oprawcą? [ZBRODNIARZ I KARA]

2023-03-09 11:31

Do wstrząsającej zbrodni doszło w maju 2021 roku, ale wyrok zapadł dopiero w połowie lutego tego roku. Jak doszło do tej potwornej zbrodni? Tym morderstwem żyła cała Polska!

Porwał i brutalnie zamordował jedenastoletniego chłopca. Sąd Okręgowy w Sosnowcu zdecydował o dożywociu dla Tomasza M., oskarżonego o zabójstwo Sebastiana z Katowic. Do wstrząsającej zbrodni doszło w maju 2021 roku, ale wyrok zapadł dopiero w połowie lutego tego roku. Jak doszło do tej potwornej zbrodni? Do tej potwornej zbrodni doszło dokładnie 22 maja 2021 r. - Sebastian wyszedł na plac zabaw w Dąbrówce Małej w Katowicach, miał wrócić do domu dokładnie o godz. 19, ale wysłał mamie sms, w którym poprosił o zgodę na przedłużenie zabawy o pół godziny. Mama się zgodziła, Sebastian jednak nie wrócił do domu i nie nawiązał już kontaktu z bliskimi, wtedy właśnie matka chłopca zawiadomiła policję.

Potencjalnego sprawcę udało się wytypować dość szybko, bo już następnego dnia. To dzięki analizie zapisu kamer monitoringu, który zarejestrował osobowego forda w pobliżu placu zabaw na którym przebywał 11-latek. Jak przekonują policjanci już po kilkudziesięciu minutach od wytypowania numerów rejestracyjnych pojazdu funkcjonariusze dotarli do jego właściciela. Okazało się, że to 41-letni mieszkaniec Sosnowca. Mężczyzna został zatrzymany, a w rozmowie ze śledczymi przyznał się do uprowadzenia, a następnie brutalnego zabójstwa 11-latka.

Listen on Spreaker.