Szczepienie

i

Autor: Unsplash Trzecia dawka szczepionki dla młodszych roczników?

Trzecia dawka przypominająca dla dzieci w wieku 12-18 lat. Kiedy ruszą szczepienia?

2022-01-19 12:17

Na dzisiejszej konferencji minister Niedzielski poinformował, że już 24 stycznia odbędzie się posiedzenie Europejskiej Agencji Leków (EMA). Spotkanie to będzie poświęcone możliwości dopuszczenia trzeciej dawki szczepionki dla dzieci wieku od 12 do 18 lat. Jeśli opinia EMA będzie pozytywna, to jak długo będziemy czekać na zaszczepienie dawką przypominającą tej grupy wiekowej?

Trzecia dawka dla dzieci 12-18 lat

Jak poinformował na konferencji minister Niedzielski, wszystko uzależnione jest od decyzji Europejskiej Agencji Leków w tej sprawie, która zapaść ma już 24 stycznia. Jeśli rekomendacja EMA będzie pozytywna i zostanie poparta przez Komisję Europejską to szczepienia 3 dawką dla dzieci w tym wieku w naszym kraju mogą rozpocząć się już w przeciągu 2-3 dni od oficjalnej decyzji.

Jak zaznaczył minister, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z tymi założeniami, to już pod koniec przyszłego tygodnia szczepienie dzieci trzecią dawką „powinno być dostępne”. Minister pytany o możliwość zaostrzenia obecnie obowiązujących obostrzeń, podkreślił, że już obecnie w wielu obiektach obowiązuje limit 30 proc. obłożenia Limit ten może być przekroczony wyłącznie wówczas, gdy dana osoba przedstawi certyfikat poświadczający szczepienie przeciwko COVID-19, negatywny wynik testu lub ma status ozdrowieńca. Niestety system ten nie zawsze jest egzekwowany i jak powiedział minister, właśnie, dlatego „z atencją” czeka na uchwalenie ustawy o weryfikacji statusu zdrowotnego. Jak dodał, „nie jest sztuką” w dalszym ciągu obniżać limity, należy natomiast dostarczyć „odpowiednią konstrukcję prawną”, która pozwoli na lepszą egzekucję rozwiązań.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Pedofil wykorzystał dziewczynki w lesie. Obrzydliwe nagranie
Źródło: Trzecia dawka przypominająca dla dzieci w wieku 12-18 lat. Kiedy ruszą szczepienia?