TikTok

"Trend z grahamką" poszedł za daleko? Znany dietetyk straszy sądem!

2024-02-20 9:34

W ostatnim czasie na TikToku króluje "trend z grahamką". Polega on na zastąpieniu podstawowych produktów żywieniowych właśnie tą wieloziarnistą bułką. Wszystko jest oczywiście żartem z osoby dietetyka Michała Wrzoska, który często promuje właśnie grahamkę. Niestety niektórzy TikTokerzy poszli o krok dalej i w bezprawny sposób wykorzystali wizerunek syna Wrzoska.

"Trend z grahamką" - o co chodzi?

Michał Wrzosek to popularny dietetyk, który od kilku lat działa w polskim internecie, w tym na TikToku. Jego krótkie filmy z poradami żywieniowymi oglądają się w milionach wyświetleń, a jego kanał obserwuje prawie 700 tysięcy osób. 

Wrzosek znany jest z tego, że nie promuje klasycznej kulturystycznej diety opartej na przysłowiowym "ryżu i kurczaku", ale wprowadza do jadłospisu normalne produkty żywieniowe. Często w swoich filmach pokazuje m.in. grahamkę, jako zdrowe źródło węglowodanów. 

Radosne usposobienie Wrzoska i jego często pokazywanie grahamki sprawiło, że TikTokerzy zaczęli delikatnie żartować z Wrzoska. Na platformie społecznościowej pojawił się tzw. "trend z grahamką", w którym TikTokerzy zastępują podstawowe produkty żywieniowe właśnie tą bułką. Swój udział w trendzie wziął m.in. popularny TikToker Wujek Paolo, który przygotował pizzę... jedynie z dodatkiem grahamki. Warto dodać, że Michał Wrzosek początkowo nie miał nic przeciwko trendowi, nawet skomentował filmik Paolo:

Witam, ta opcja wydaje się dużo zdrowsza - czytamy w komentarzu pod filmem

Wrzosek pójdzie do sądu?

Niestety z czasem trend wymknął się spod kontroli. Powstawać zaczęły mało smaczne TikToki, które oprócz grahamki wykorzystywały również wizerunek syna Wrzoska, Antoniego. W niektórych filmach TikTokerzy "liczyli" wartość dziecka w sztukach grahamek, co było na naprawdę niskim poziomie. 

Michał Wrzosek, mimo że udostępnia wizerunek syna w swoich filmach, zawsze robi to w odpowiedzialny i godny sposób. Nie dziwi więc, że dietetyk postanowił wystosować pisma do TikTokerów, którzy naruszyli prawa do wizerunku jego dziecka:

- Wzywam do zaprzestania naruszania dóbr osobistych małoletniego Antoniego Wrzoska, w zakresie wizerunku głosu, imienia i nazwiska - czytamy w wiadomości od Wrzoska 

Wrzosek dodał, że w wypadku dalszego wykorzystywania wizerunku syna wejdzie na drogę prawną. 

Internauci reagują na wiadomość Wrzoska

Wezwanie Wrzoska udostępniła strona "Fast Info" zajmująca się informacjami ze świata polskich mediów. W sekcji komentarzy pojawiło się wiele wymownych komentarzy: 

  • Pałka się przegła - pisze znany Youtuber Książulo 
  • Bardzo mądrze - zrobiłbym tak samo gdyby ktoś naruszał dobra osobiste mojego dziecka - dodaje prawnik Mateusz Ostrowski
  • I bardzo dobrze. Można pośmieszkować, ale to było głupie - pisze jeden z internautów 

Filmy z "afery grahamkowej" znajdziecie poniżej. 

W formie 24: dieta wzmacniająca odporność
Źródło: "Trend z grahamką" poszedł za daleko? Znany dietetyk straszy sądem!