Na Wydziale Anglistyki UAM pojawiła się toaleta gender-inclusive

i

Autor: RSS UAM Na Wydziale Anglistyki UAM pojawiła się toaleta gender-inclusive

Toaleta gender-inclusive na polskiej uczelni! To dla osób które źle czują się w zwyczajnych toaletach

2021-11-26 9:30

Na Wydziale Anglistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w Collegium Heliodori Święcicki pojawiła się toaleta gender-inclusive. Wszystko na wniosek Rady Samorządu Studentów, która zdecydowała się wystąpić z wnioskiem do władz uczelni o zorganizowanie takiej toalety. "w odpowiedzi na głosy studiujących na wydziale osób niebinarnych, które nie czują się komfortowo, korzystając z łazienek z podziałem na płeć męską i żeńską" - podkreśla rada studentów.

Rada Samorządu Studentów Wydziału Anglistyki Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu poinformowała w swoich mediach społecznościowych o utworzeniu toalety gender-inclusive. Toaleta przeznaczona jest dla wszystkich, bez względu na identyfikację płciową. Jak poinformowała rada, na taki zdecydowano się z myślą o "osobach niebinarnych, które nie czują się komfortowo, korzystając z łazienek z podziałem na płeć męską i żeńską.".

Jak tłumaczą studenci, stworzenia takiej toalety jest wyjściem naprzeciw dla osób niebinarnych. Dzięki takim miejscom uczelnia ma przyjazna dla wszystkich. Dzięki temu ma wzrosnąć poczucie wygody i bezpieczeństwa studentów.

Toaleta gender-inclusive znajduje się w Kolegium Heliodora Święcickiego przy ul. Grunwaldzkiej w Poznaniu, tuż za salą 216. Korzystać z niej mogą wszyscy, którzy nie czują się komfortowo w toaletach z podziałem na płeć.

Studenci wydziału dodają, że zgodnie z wartościami wyznawanymi przez wydział anglistyki, chcą promować tolerancję i różnorodność. Problemów na powstanie takiej toalety nie robiły także władze uczelni, które po zasygnalizowaniu pomysłu na stworzenie takiej toalety, od razu zrealizowały pomysł.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Quiz. Najważniejsze wydarzenia tygodnia

Pytanie 1 z 14
Od stycznia 2022 roku rodzice dostaną kolejny dodatek na dzieci. Co to takiego?
Źródło: Toaleta gender-inclusive na polskiej uczelni! To dla osób które źle czują się w zwyczajnych toaletach