To nietypowe imię dostały w tamtym roku tylko trzy kobiety. Oznacza nowy dzień i ma wyjątkowe znaczenie

i

Autor: pexels.com

oryginalne

To nietypowe imię dostały w tamtym roku tylko trzy kobiety. Oznacza "nowy dzień" i ma wyjątkowe znaczenie

2024-06-18 14:47

Wielu przyszłych rodziców zastanawia się, jakie imię nadać swojemu maluchowi. Okazuje się, że niektórzy idą bardziej w klasykę i tradycyjne imiona, inni zaś szukają najbardziej oryginalnych i nietuzinkowych imion. Niektórzy postanowili nazwać swoje dziecko takim imieniem, które w 2023 roku otrzymały tylko 3 dziewczynki. O co dokładnie chodzi i dlaczego jest tak wyjątkowe oraz mało spotykane? Odpowiadamy!

Każdy przyszły rodzic staje przed wyborem imienia dla swojej pociechy. Wielu ludzi przypomina sobie wtedy, z czym lub kim kojarzy mu się dane imię i często wychodzi wtedy na jaw, kogo tak naprawdę nie lubi. Są również tacy, którzy chcieliby nazwać swoje pociechy w wyjątkowy sposób. Okazuje się, że niektórzy noszą dane imię jako jedyni w kraju, lub istnieje tylko garstka ludzi o tym samym imieniu. Tak samo jest w przypadku tego nietypowego imienia, które niesie ze sobą ogromne znaczenie. Tylko 3 kobiety w Polsce dostały to imię w 2023 roku. Trzeba przyznać, że jest naprawdę nietypowe, ale również piękne.

To jedyna taka Polka w kraju. Nikt poza nią nie nosi takiego imienia!

Dagna czyli "nowy dzień"

Istnieje wiele nietypowych imion. Dagna jest jednak takim imieniem, które brzmi dosyć normalnie i aż dziw bierze, że to imię w 2023 roku dostały tylko trzy kobiety. Wielu osobom to imię kojarzy się z Bogną lub Dagmarą, chociaż nie ma z nimi nic wspólnego. Dagna pochodzi ze Skandynawii i jest zlepkiem dwóch słów: Dag - dzień i ny - nowy, co daje razem "Dagna" - "nowy dzień". Kilka lat temu, to imię nadawano kilkanaście razy w Polsce. W ostatnim czasie jego popularność maleje, czego dowodem są statystki z 2023 roku. W 2023 roku tylko 3 kobiety dostały to wyjątkowe imię. Samo imię niesie ze sobą jednak głębsze znaczenie, niż tylko "nowy dzień". Według "WP Parenting": "Osoby noszące imię Dagna w dzieciństwie cenią sobie dobrobyt i wygodę. Są uparte oraz zachowawcze. Chętnie otaczają się zgromadzonymi przedmiotami, które gwarantują wysoki poziom życia. W dzieciństwie i w młodości uwidacznia się silny kontakt z naturą i chęć przebywania na jej łonie. Wczesne lata życia przyniosą dobre relacje z otoczeniem" - czytamy. Można wierzyć w znaczenia imion lub nie. Jedno jest pewne - Dagna to przepiękne i nietuzinkowe imię.

Te nietypowe imiona dla dzieci pokochały gwiazdy. Aria i Kaszmir to dopiero początek!

Rządowy portal dane.gov.pl opublikował ranking najczęściej nadawanych imion w 2023 roku. Na szczycie listy znalazł się Nikodem oraz Zofia. Miejsce na podium zajęli również: Antoni, Zuzanna, Laura oraz Jan. Często rodzice decydowali się na bardziej oryginalne imiona dla swoich pociech. Wśród nich wyróżnić możemy Filomenę i Stephanię oraz Dajana i Georga.

Wybrano najpiękniejsze imiona na świecie.
Źródło: To nietypowe imię dostały w tamtym roku tylko trzy kobiety. Ma wyjątkowe znaczenie