Śnieg na drodze

i

Autor: Canva

POGODA

To nie koniec zimy w listopadzie! Lada chwila znowu spadnie śnieg. Synoptycy podali datę!

2023-11-20 14:22

Ubiegły weekend upłynął nam pod znakiem opadów śniegu. Zima przyszła szybciej, niż się jej spodziewaliśmy. Dodatnie temperatury spowodowały jednak, że biały puch się nie utrzymał. Ci, którzy nie zdecydowali się na spacer w śniegu, będą mieć jeszcze okazję na to w listopadzie. W prognozach widać opady.

Śnieg w listopadzie stał się faktem w ubiegły weekend. Po tym, jak poprószyło na południu Polski, śniegiem za oknem mogli cieszyć się też mieszkańcy pozostałych regionów. Zgodnie z zapowiedziami synoptyków pierwszy przedsmak zimy 2023/24 poczuliśmy w drugiej połowie listopada. Już w piątek po południu śnieg padał w centralnej Polsce, z czasem tylko poszerzając swój zasięg. Gdy mieszkańcy Katowic czy Poznania cieszyli się świeżym, mokrym śniegiem, mieszkańcy Warszawy mogli obserwować opady śniegu, ale już z deszczem. To właśnie w drugiej połowie listopada temperatury w nocy spadły poniżej zera. I choć aktualnie mamy temperatury na plusie, przez co śnieg nie zalega na ulicach, synoptycy zapowiadają, że zima w listopadzie nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. W najnowszych prognozach widać ponowne opady białego puchu oraz deszczu ze śniegiem.

To nie koniec zimy w listopadzie! Lada chwila znowu spadnie śnieg. Synoptycy podali datę!

QUIZ. 10 zaskakujących faktów o śniegu. Nie znać odpowiedzi na te pytania to wstyd!

Pytanie 1 z 10
1. Z jaką prędkością najczęściej opadają płatki śniegu?

Śnieg w Polsce - kiedy? Jest data!

Ponownych opadów śniegu, jednak głównie z deszczem, można się spodziewać już w nocy z poniedziałku na wtorek. Około południa poprószy już sam śnieg. Jako że temperatury będą równe lub poniżej zera, można liczyć na jego utrzymanie się. Sypać będzie do późnego wieczora. W środę słonecznie, ale zimno. W ciągu dnia -3/-4 stopnie. Śnieżnie zapowiada się też piątek wieczór. W raportach mowa jednak o opadach deszczu ze śniegiem.

Źródło: To nie koniec zimy w listopadzie! Lada chwila znowu spadnie śnieg. Synoptycy podali datę!