dziecko

i

Autor: canva

IMIONA DZIECI

To imię nosi tylko jedna kobieta w Polsce. Od 50 lat nikt nie nazwał tak dziecka

2024-07-10 13:03

To nie żart, od 50 lat nikt nie nazwał tak dziecka w Polsce. W 1971 roku przyszła na świat dziewczynka, której nadano wyjątkowo rzadkie imię. Co ciekawe, można je zdrobnić "Nela", "Nel", "Nelka" jednak wcale o popularną Nel nie chodzi. To zdecydowanie najrzadsze imię w Polsce!

To najrzadsze imię w Polsce! Od 50 lat nikt nie nazwał tak dziecka. Imię to wizytówka człowieka, która jest z nami przez całe życie. Nadają je oczywiście rodzice, jeszcze przed przyjściem na świat swojej pociechy. To niesamowicie ważny moment w ich życiu, bowiem chcą by ich ukochane dziecko nie było wyśmiewane i miało imię, które zaprowadzi go na szczyt marzeń i sukcesów. W dzisiejszych czasach do łask wracają imiona z dawnych lat takie jak Jan, Stanisław, Antoni, Franciszek, Helena, Maria, Antonina, Hanna czy też Zofia. To właśnie one rządziły w ostatnich latach w rankingach i zapisały się w historii najpopularniejszych imion nadawanych dzieciom przez rodziców. Jest jednak jedno imię, które nie zostało nadane w Polsce od 50 lat. Nie dość, że jest bardzo rzadkie, to do tego mocno wyjątkowe!

ZOBACZ TAKŻE: Imię dla dziecka jak popularna kawa. Takie imiona wybierają rodzice w Polsce

Czego nie mówimy swoim rodzicom? | WYWIADEX Radio ESKA Iza Zabielska

Najrzadsze imię w Polsce

Zastanawiałeś się kiedykolwiek, jakie jest najrzadsze imię nadane w Polsce? Okazuje się, że posiadaczka tego imienia może czuć się naprawdę wyjątkowo, bowiem od 50 lat, nikt nie został obdarowany takim imieniem jak ona. Mowa o Nelosławie, która urodziła się w 1971 roku. Mimo iż jest to imię z dawnych lat, nikt do tej pory nie wybrał go dla swojego dziecka ponownie. Co oznacza to imię, które można bez problemu zdrobnić "Nel", "Nela" bądź "Nelka"? Imię Nelosława należy do wyjątkowych, dlatego nie jest objaśnione w żadnym słowniku. Zostało utworzone na wzór imion Słowiańskich - Władysława, Miłosława, Dobrosława. Myślicie, że imię Nelosłąwa stanie się teraz bardziej popularne i odrodzi się na nowo? Czas pokaże!

QUIZ o śląskich imionach. Znasz je i umiesz nazwać po polsku?

Pytanie 1 z 10
Na początek prawdopodobnie proste pytanie. Śląskie imię Alfons to po Polsku:
Listen on Spreaker.