Te trzy rzeczy mają przyciągać do domu nieszczęście. Lepiej je wyrzucić!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Te trzy rzeczy mają przyciągać do domu nieszczęście. Lepiej je wyrzucić!

2023-03-17 10:31

Wierzycie w pecha? Czasami, gdy mamy naprawdę fatalny dzień, to ciężko nam nie uwierzyć, że za wszystkim, co nas spotyka, nie stoi jakaś wyższa siła! Niektóre sposoby na jego odczynienie są łatwe - adoptować własnego czarnego kota, by odganiał inne, rzucić sól przez lewe ramię, czy odpukać. A co jeśli, to niektóre przedmioty ściągają na nas nieszczęścia?

Spis treści

  1. Te trzy rzeczy mają przyciągać do domu nieszczęście
  2. Pawie pióra przynoszą pecha?
  3. Ta liczba kostek, przyciąga nieszczęście!
  4. Cudza biżuteria może ściągnąć nieszczęście!

Te trzy rzeczy mają przyciągać do domu nieszczęście

Wierzycie w pecha? Jeśli tak, to warto się przed nim zabezpieczyć! Szczęście w domu mają zapewniać zawieszone nad progiem podkowy i czterolistne koniczynki. Zupełnie jednak zapominamy, że wszystko to na nic, jeśli mamy przedmioty, które niwelują ich działanie. Co to za rzeczy? Zazwyczaj takie, które z pozoru wydają nam się zupełnie nieszkodliwe, a wręcz uważamy je za ozdoby lub coś wyjątkowo przydatnego!

Pawie pióra przynoszą pecha?

Pawie pióra są ozdobą waszego stroju na larpa lub cosplayu? A może po prostu używacie ich do ozdoby? W domu nigdy się nie poprawi, jeśli będziecie je trzymać! Nie oznacza to oczywiście, że powinniście je niszczyć! Można wynieść je do piwnicy lub garażu - ważne, by nie był to budynek mieszkalny.

Najbardziej poszukiwany rzeszowianin Robert Cz. zatrzymany w Hiszpanii

Ta liczba kostek, przyciąga nieszczęście!

Jeśli lubicie planszówki, to lepiej upewnijcie się, że nie macie w domu równo 13 kostek. Niby mała rzecz, a odwrócona do góry cyfrą 1 może nam poważnie zaszkodzić! Najlepsze rozwiązanie? Na wszelki wypadek kupcie więcej gier ;)

Cudza biżuteria może ściągnąć nieszczęście!

Niektórzy uważają również, że pecha w domu przynosi cudza biżuteria - zwłaszcza taka, którą znaleźliśmy lub odkupiliśmy za sumę większą, niż dał za nią sam właściciel. Oczywiście dotyczy to tylko tych przedmiotów, które były już przez kogoś używane. Mogła w nich utrzymać się energia poprzedniego właściciela. Czy to prawda? Wszystko zależy od tego, czy wierzycie w takie rzeczy.

Źródło: Te trzy rzeczy mają przyciągać do domu nieszczęście. Lepiej je wyrzucić!