Nadieżda Sajfutdinova

i

Autor: https://twitter.com/nexta_tv Nadieżda Sajfutdinova

Szokujący protest Rosjanki - zobaczcie, co zrobiła z ustami!

2022-05-05 12:49

Pomimo groźby długoletniego więzienia, w Rosji wciąż znajdują się odważni ludzie gotowi protestować przeciwko wojnie w Ukrainie. Niektórzy decydują się na wyjątkowo radykalne formy sprzeciwu. Przykładem jest aktywistka z Jekaterynburga.

Trwa wojna w Ukrainie. Rosjanie rozpoczęli inwazję 24. lutego. Od tego czasu niszczą kraj naszych sąsiadów oraz bezwzględnie mordują jego mieszkańców i mieszkanki. Władzom Federacji zależy, by rosyjskie społeczeństwo nie sprzeciwiało się tym zbrodniom. Między innymi dlatego wprowadzono nowe prawo przewidujące do 15 lat więzienia za antywojenne protesty i przekazywanie prawdziwych informacji na temat konfliktu. Na szczęście wciąż trafiają się tam ludzie odważni, którzy stają w opozycji do agresywnej polityki Władimira Putina pomimo zagrożeń. Jedną z takich osób jest Nadieżda Sajfutdinova, aktywistka z Jekaterynburga. Jej niedawny milczący protest dla wielu osób może być szokujący!

Matura dla uchodźców z Ukrainy

Ze swoich ust uczyniła symbol

Aktywistka Nadieżda Sajfutdinowa została zatrzymana przez policję w Jekaterynburgu. Powodem aresztowania był antywojenny baner, z którym pojawiła się na ulicy. Na plakacie napisała: Milczeć!!! Nie wolno!!! Milczeć niewolno! Wojna to nie pokój!!! Wolność to nie niewolnictwo!!! Ignorancja to nie siła!!! Oni są waszym kneblem. Jednak to nie transparent wyrażał w jej wypadku najwięcej. Nadieżda w ramach protestu zaszyła sobie usta! Tym samym uczyniła z nich symbol pozbawiania Rosjan wolności słowa.

Wojna w Ukrainie - Rosja atakuje Donbas

Inwazja rozpoczęła się 24. lutego. Najeźdźcy nie odnieśli większych sukcesów w centralnej i zachodniej Ukrainie. Niedawno ich ofensywa skupiła się na wschodzie, w rejonie Donbasu. Najcięższe walki toczą się o niemal całkowicie zniszczony Mariupol i leżące tam zakłady Azowstal.

Temat wojny i jej okrucieństw wciąż może pojawić się na ustnej maturze z języka polskiego, dlatego warto przypomnieć sobie najważniejsze lektury poruszające ten wątek.

Polecamy podcasty ze streszczeniami - najwygodniejszą formę powtórki przed egzaminem!

Listen to "Proszę Państwa do gazu - Tadeusz Borowski - streszczenie i opracowanie lektury" on Spreaker. Źródło: Szokujący protest Rosjanki - zobaczcie, co zrobiła z ustami!