Szalony rajd BMW ulicami Ełku. Policji tłumaczył, że to wina obolałej ręki po szczepieniu

i

Autor: Screen z nagrania UM Ełk Szalony rajd BMW ulicami Ełku. Policji tłumaczył, że to wina obolałej ręki po szczepieniu

Szalony rajd BMW ulicami Ełku. Policji tłumaczył, że to wina obolałej ręki po szczepieniu [WIDEO]

2021-06-15 14:39

Pięć zarzutów usłyszał pewien 25-letni mężczyzna, który urządził sobie nocny rajd po mieście. Najpierw doprowadził do kolizji z innym samochodem, a potem uszkodził znak drogowy, sygnalizację świetlną i przystanek. Policjantom tłumaczył, że wszystkiemu winny jest ból ręki po szczepieniu.

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę. Ełcka policja otrzymała wówczas zgłoszenie od zaniepokojonych mieszkańców, że po mieście niebezpiecznie porusza się osobowe BMW. - Z relacji zgłaszających wynikało, że kierujący tym pojazdem spowodował kolizję z innym autem, nie zatrzymał się i pospiesznie odjechał. W trakcie ucieczki uszkodził sygnalizację świetlną, znak drogowy i wiatę przystanku autobusowego. Po wszystkim wysiadł z samochodu i uciekł pieszo - informuje sierż.szt. Agata Kulikowska de Nałęcz, oficer prasowy KPP w Ełku.

Funkcjonariusze zabezpieczyli pozostawiony pojazd i przesłuchali świadków. Ustalono, kto nim kierował. Przy poszukiwaniach kierowcy użyto również psów służbowych. Po upływie ponad doby 25-latek zgłosił się na policję. Przedstawiono mu łącznie pięć zarzutów dotyczących niebezpiecznej jazdy, za co grozi kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny.

- Mężczyzna tłumaczył swoją nieodpowiedzialną jazdę tym, że miał w pełni sprawną tylko jedną rękę, ponieważ druga bolała go po szczepieniu przeciw COVID-19. Jego sprawą zajmie się sąd - dodała oficer prasowa.

Raport z anteny 15.06, godz.10
Źródło: Szalony rajd BMW ulicami Ełku. Kierowca zrzucił winę na obolałą rękę po szczepieniu [WIDEO]