zakupy

i

Autor: pixabay.com

OTWARTE SKLEPY

Święto Trzech Króli - czy sklepy są otwarte? Sprawdź gdzie zrobić zakupy 6 stycznia

2024-01-06 11:38

W sobotę 6 stycznia wypada święto Trzech Króli. Jest to dzień ustawowo wolny od pracy i święto nakazane w Kościele Katolickim. Oznacza to, że tego dnia sklepy i galerie handlowe będą zamknięte. Zakupów nie zrobimy w dużych marketach, sklepach spożywczych, sieciówkach i innych punktach. Spokojnie. Niektóre sklepy 6 stycznia będą otwarte!

Czy 6 stycznia sklepy są zamknięte? Takie pytanie zadają sobie Polacy w ostatnich dniach. Niestety nie mamy dobrych wieści. W sobotę 6 stycznia, wypada czerwona kartka w kalendarzu. Tego dnia obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli popularnie nazywane przez wszystkich święto Trzech Króli. Jest to dzień ustawowo wolny od pracy i szkoły, za który pracownicy mieli obowiązek odebrać sobie jeden dzień wolny w tygodniu. W niektórych zakładach pracy, dniem wolnym zrobiono wtorek 2 stycznia lub piątek 5 stycznia. Jako że sobota 6.01.2024 jest dniem ustawowo wolnym, tego dnia sklepy będą zamknięte. Nie zrobimy zakupów w marketach takich jak: Biedronka, Lidla, Auchan, Netto, Carrefour czy Kaufland. Spokojnie - nie ma sytuacji bez wyjścia. Jeśli nie zrobiliście zakupów, lub brakuje czegoś w Waszej kuchni, z pomocą przychodzą punkty, w których 6 stycznia można zrobić zakupy.

Najlepszy prezent od świętego Mikołaja to... #EwelinaPyta

Otwarte sklepy w Trzech Króli 2024

Czy w Trzech Króli są otwarte sklepy? Tak jak już wyżej pisaliśmy, 6 stycznia 2024 sklepy będą zamknięte. Zakupów nie zrobimy w galeriach handlowych, ani sklepach spożywczych typu Biedronka, Lidl, Auchan, Kaufland, itp. Wyjątkiem będą jedynie sklepy osiedlowe, gdzie za ladą stanie właściciel sklepu, a także sklepy typu Żabka i Carrefour Express. W święto Trzech Króli otwarte będą także stacje paliw, dyżurujące apteki i niektóre kwiaciarnie. W sobotę 6 stycznia otwarte będą także restauracje, siłownie i kluby fitness.

ZOBACZ TAKŻE: Co napisać na drzwiach w święto Trzech Króli? Wiemy co oznacza popularny skrót

Sonda
Czy brałeś udział kiedykolwiek w Orszaku Trzech Króli?