księżyc, pełnia

i

Autor: pixabay.com

NIESAMOWITE ZJAWISKO

Superpełnia księżyca sierpień 2023. Kiedy będzie niebieski księżyc?

2023-08-30 21:03

Niebieski księżyc, a zarazem superpełnia pojawi się na naszym niebie pod koniec sierpnia 2023. Oznacza to, że Srebrny Glob będzie znajdował się bardzo blisko Ziemi, a jego rozmiar będzie naprawdę spory. Sprawdź najważniejsze informacje na temat sierpniowej Pełni Księżyca. Tego nie można przegapić!

Pełnia niebieskiego księżyca 2023 zbliża się wielkimi krokami. Niebawem na niebie ujrzymy w całej okazałości superksiężyc, który swoim rozmiarem zachwyci wszystkich obserwatorów! Sierpień jest wyjątkowym miesiącem jeśli chodzi o zjawiska astronomiczne na niebie. Na początku sierpnia mogliśmy oglądać Pełnię Księżyca Jesiotrów, a na noc z soboty na niedzielę, z 12 na 13 sierpnia spadające Perseidy. Na polskim niebie w okolicy 22 sierpnia można było oglądać też Starlinki, czyli tak zwany "kosmiczny pociąg". Przed nami kolejne wyjątkowe zjawisko w sierpniu i tym samym druga Pełnia Księżyca w tym miesiącu. Mowa o Niebieskim Księżycu, który nazywany jest także superpełnią. Kiedy będzie niebieski księżyc? Czy planeta pojawi się na niebie w kolorze niebieskim? Odpowiadamy!

ZOBACZ TAKŻE: Legionella - co to za choroba? Objawy, leczenie, gdzie w Polsce

Czy Polacy znają flagę Polski? SZOK! Test wiedzy wśród turystów #EwelinaPyta

Pełnia w sierpniu 2023 - DATA, GODZINA, KOLOR

Kiedy będzie niebieski księżyc 2023 w sierpniu? Wyjątkowa Pełnia Księżyca zbliża się wielkimi krokami. Niebieski Księżyc pojawi się na naszym niebie dokładnie w czwartek 31 sierpnia około godziny 3:30 w nocy. Oznacza to, że właśnie wtedy Srebrny Glob będzie bardzo blisko Ziemi, a my będziemy mogli podziwiać jego ogromny rozmiar. Wiele osób zastanawia się czy podczas Niebieskiej Pełni Księżyca, satelita zmieni kolor na niebieski. Musimy Was zmartwić. Niebieski Księżyc, nazywany także z angielskiego Blue Moon to tylko nazwa i wcale nie zmieni barwy na niebieską. W trakcie wschodu i zachodu Księżyca, a także wskutek działania atmosfery, będziemy widzieli sierpniową pełnię w kolorze pomarańczowym. Zjawisko to będzie odczuwane nie tylko w pełnej fazie Księżyca, ale także kilka dni przed i kilka dni po.

Podczas sierpniowej Pełni Księżyca, niektóre osoby mogą mieć problemy ze snem, ze względu na świetlisty blask. Dawniej wierzono, że gdy postawi się na parapecie przy oknie szklankę z wodą, światło Księżyca będzie się odbijać i problemy ze snem pójdą w niepamięć.

Sonda
Czy pełnia Księżyca wpływa na Twój sen?