Zdjęcie z miejsca wypadku

i

Autor: fot. Policja Lubelska

Silny wiatr i śliskie drogi na Lubelszczyźnie. Zachowajcie ostrożność!

2022-02-17 11:48

Panująca obecnie sytuacja na drogach spowodowana silnym wiatrem i opadami deszczu może doprowadzić do katastrofy. Kierowca ciężarówki może mówić o wielkim szczęściu. Jego wypakowane towarem auto przewróciło się do przydrożnego rowu wczoraj na obwodnicy Lubartowa.

Ciężkie warunki na drogach Lubelszczyzny

Policjanci apelują o ostrożną jazdę. Przechodzące nad Polską wichury i gwałtowne opady deszczu mogą doprowadzić do tragedii. Wczorajszy wieczór był bardzo pracowity dla lokalnej straży pożarnej. Wczoraj po godzinie 17.00 na obwodnicy Lubartowa w rejonie skrzyżowania z ulicą Aleje Zwycięstwa kierujący ciężarówką marki Scania, 56-letni obywatel Serbii, chciał umożliwić przejazd pojazdowi uprzywilejowanemu Straży Pożarnej, który właśnie jechał na interwencję.

Ciężarówka zjechała na pobocze. Niestety, W wyniku tego manewru koła ciężarówki zapadły się w podmokłym gruncie pobocza i samochód przewrócił się na bok. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał, a kierowca był trzeźwy. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności ze względu na trudne warunki drogowe i atmosferyczne, jakie aktualnie panują. Warto pamiętać, że w niektórych miejscach pobocza dróg mogą być nieutwardzone i grząskie, i wjechanie na nie może skończyć się wpadnięciem w poślizg. Warto też zachować ostrożność na otwartych terenach, gdzie silne wiatry i śliskie drogi mogą znacząco utrudnić podróżowanie.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Wskoczył na busa i jeździł na dachu samochodu! Nagranie z Lubartowa
Źródło: Silny wiatr i śliskie drogi na Lubelszczyźnie. Zachowajcie ostrożność!