mróz

i

Autor: pixabay.com

Silny mróz uderzy w Polskę?! Synoptycy nie mają złudzeń!

2022-11-14 8:04

Zima zbliża się wielkimi krokami, a pierwsze przymrozki zdążyły pojawić się już w naszym kraju. Synoptycy poinformowali niedawno, że do Europy nadciąga silny mróz, a na początku listopada temperatura spadła w niektórych miejscach poniżej 40 stopni Celsjusza! Kiedy w Polsce pojawią się potencjalne przymrozki oraz śnieg? Czy silny mróz uderzy w nasz kraj?

Zima 2022 zbliża się wielkimi krokami. Choć dopiero co rozpoczął się listopad, który nie przypomina miesiąca z ubiegłych lat, to wiele osób zastanawia się, jaka będzie tegoroczna zima. Jesień trwa w najlepsze, a listopad zaskakuje pogodą z dnia na dzień. Zamiast pluchy, deszczu, szarości za oknem, możemy wciąż cieszyć się promieniami słońca i nienaganną temperaturą w wielu regionach naszego kraju. Synoptycy poinformowali jakiś czas temu, że do Europy z każdym tygodniem będzie zbliżał się silny mróz! Choć początek listopada w Polsce przynosi umiarkowane temperatury, to tego samego nie można powiedzieć o półkuli północnej. Silny mróz pojawił się w Azji, a na wschodzie Rosji można było zaobserwować spadki temperatury do - 40 st. Celsjusza. W kolejnych tygodniach silny mróz ma występować na północy i północnym wschodzie Rosji, na obszarze Kanady i w północno zachodniej części Stanów Zjednoczonych. Jaka pogoda będzie w Polsce?

Czy Polacy znają ich twarze? - Ewelina pyta i nie błądzi #3

Mróz w Polsce 2022 - kiedy?

Czy w Polsce będzie silny mróz? Synoptycy nie mają złudzeń i uspokajają wszystkich. Polsce nie grozi atak silnego mrozu anie w najbliższych tygodniach, ani w miesiącach. Będzie wręcz przeciwnie. Do połowy listopada będziemy mogli cieszyć się umiarkowanie ciepłym powietrzem. Przymrozki mogą pojawić się rano i w nocy w wielu regionach naszego kraju. Jak podaje portal fanipogody.pl niewykluczone jest jednak, że po 15 listopada - w drugiej połowie miesiąca wzrośnie prawdopodobieństwo zimowych opadów w Polsce.

ZOBACZ TAKŻE: Ferie zimowe 2023 - województwa. Kto kiedy ma zimową przerwę w szkole?

Kiedy zima w Polsce 2022?

Wiele osób zastanawia się kiedy będzie pierwszy śnieg w Polsce? Jaka będzie tegoroczna zima? Przypomnijmy, że pierwszy śnieg pojawił się w górach już we wrześniu, natomiast oznaki zimy mogą być widoczne już w drugiej połowie listopada 2022 roku. Synoptycy informują, że po 20 listopada nad północnym Atlantykiem ma powstać wir niżowy, który może mieć duży wpływ na pogodę w Europie. Najpierw napłynie ciepłe powietrze z południa, które po kilku dniach zastąpi chłód prostu z oceanu, przynosząc mokry śnieg i deszcz ze śniegiem. Następnie opady te mają dotrzeć do północnej Francji i północno-zachodnich Niemiec, a po kilku dniach pod koniec listopada-początek grudnia można się ich spodziewać w Polsce.

Sonda
Czy czekasz na prawdziwą zimę?