odwilż

i

Autor: Anna Golaszewska/East News, WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Prognoza pogody

Silna odwilż i temperatury na plusie. Pogoda w grudniu kolejny raz zaskoczy

2023-12-11 12:19

Początek grudnia przyniósł piękną, zimową aurę, która rozpaliła optymizm czekających na białe Boże Narodzenie. Niestety, wszystko wskazuje na to, że nie była to zapowiedź bajkowych, świątecznych krajobrazów, a jedynie drobne odstępstwo od normy, którą przewiduje prognoza pogody na koniec roku.

Śnieg w grudniu 2023 był znakomitą wiadomością nie tylko dla najmłodszych, którzy uwielbiają szaleństwa na sankach, ale także dla fanów zimowych sportów, którzy mogli skorzystań z podmuchu zimna i poszusować na stokach. Niestety, pod koniec pierwszej połowy miesiąca nadciągnęła do nas masa ciepłego powietrza pochodzenia polarnomorskiego. Powietrze arktyczne, które odpowiadało za zimową aurę odsunęło się za wschodnią granicę naszego kraju. Konsekwencją tego są temperatury na plusie oraz odwilż. W większości Polski eksperci zapowiadają również całodniowe opady deszczu. Nic dziwnego, że wiele osób zastanawia się, czy będą białe święta 2023 oraz kiedy spadnie śnieg.

WERSOW O SWOJEJ PRZEMIANIE (O PIOSENCE "NIE WYPADA", FRYZURZE, DZIECIACH, FRIZIE I ŚWIĘTACH)

Pogoda - grudzień 2023

Jak wynika z najnowszych danych, temperatury w ostatnim miesiącu tego roku osiągną nawet 10 st. C. Według prognoz, odwilż, która rozpoczęła się 10 grudnia potrwa co najmniej 8 dni. Kierowcy powinni zachować w tym czasie szczególną ostrożność, ponieważ silna odwilż oraz nocne przymrozki będą powodowały gołoledź. Zwłaszcza na na wschodzie i północy Polski. Na szczęście kilka dni przed świętami sytuacja atmosferyczna nieco się zmieni.

Prognoza pogody - Boże Narodzenie 2023

Prognoza pogody na Boże Narodzenie 2023 sugeruje, że ostatnie dni miesiąca charakteryzować będą się temperaturami w normie wieloletniej, a gdzieniegdzie również z wartościami poniżej normy z lat 1991-2020 r. Śnieg w święta będzie, ale jedynie na południu i wschodzie kraju. Tam, tuż przed 24 grudnia zacznie sypać śnieg. Niestety mieszkańcy pozostałych regionów naszego kraju powinni uzbroić się w cierpliwość. Biały puch spadnie tam najprawdopodobniej dopiero w okolicach końca roku.

Źródło: Silna odwilż i temperatury na plusie. Pogoda w grudniu kolejny raz zaskoczy